×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne zamówienia w Rosji, w tym na Ił-114


Podczas targów lotniczych MAKS Air Show w Moskwie rosyjscy producenci sprzedali kolejne maszyny. Podpisano m.in. kontrakt, który doprowadzi do wznowienia produkcji modelu iljuszyn Ił-114.


Większość zamówień dotyczy odrzutowca średniej wielkości irkut MC-21-300, który w konfiguracji jednoklasowej pomieści do 211 pasażerów. Linie Saratov Airlines podpisały umowę na leasing sześciu takich samolotów od Ilyushin Finance. Z kolei linie Red Wings Airlines zamówiły 16 maszyn tego typu, a Angara Airlines - trzy. 

Ciekawszy jest kontrakt na zakup 50 iljuszynów Ił-114 przez państwową firmę State Transport Leasing. Oznacza on bowiem pozyskanie pierwszego klienta odkąd w 2015 r. rosyjski rząd podjął decyzję o wznowieniu produkcji tego modelu po wprowadzeniu pewnych modyfikacji konstrukcji. Ił-114 został zaprojektowany w ostatnich latach istnienia ZSRR, ale po rozpadzie tego państwa praktycznie zniknął z rynku. Do 2012 r. ten turbośmigłowy samolot był produkowany w pojedynczych sztukach (łącznie 20 przez 22 lata) w zakładach w Taszkiencie, w Uzbekistanie.

Nowa wersja Ił-114 ma mieć zachodnie silniki produkcji Pratt&Whitney i będzie montowana w zakładach w Niżnym Nowgorodzie w Rosji. Nowa wersja, podobnie jak poprzednia, będzie mogła przewozić do ok. 64 pasażerów. gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie