Frontier Airlines planuje ekspansję w Denver

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
20 lipca 2017 09:00
Amerykańska ultraniskokosztowa linia Frontier Airlines zapowiedziała, że powiększy swój hub w Denver uruchamiając z tego miasta 21 nowych połączeń.
Reklama

Decyzja amerykańskiej linii jest o tyle zaskakująca, że przez ostatnie lata przewoźnik zmniejszał oferowanie z największego miasta stanu Kolorado. Tymczasem według ostatnich zapowiedzi zarządu linii, dzięki ekspansji w Denver, Frontier Airlines zaoferuje klientom o 30 proc. więcej nowych kierunków, a sumaryczna liczba połączeń zostanie podwojona.

Wprowadzone zmiany spowodują, że pod względem liczby oferowanych tras Frontier zostanie drugim po United Airlines, przewoźnikiem na lotnisku w Denver. Pod względem generowanego ruchu, linia wciąż nie wyprzedzi swojego konkurenta z rynku amerykańskich low-costów, czyli Southwest Airlines.


Część nowych połączeń wystartuje już na jesieni tego roku - będą to loty m.in. do Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, Oklahoma City, Palm Springs w Kalifornii czy Reno w stanie Nevada. Pozostałe zostaną uruchomione w lecie 2018 r.

Z planów niskokosztowego przewoźnika zadowolony jest zarząd lotniska w Denver dla których nowe połączenia oznaczają wzrost konkurencji na rynku i niższe ceny, mogące przyciągnąć dodatkowych pasażerów.

- Wśród 50 najpopularniejszych tras z naszego lotniska, aż na 49 będzie konkurowało co najmniej dwóch przewoźników. To świetna wiadomość dla konsumentów - powiedział Patrick Heck, prezes lotniska w Denver.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama