×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe zamówienia rosyjskich samolotów na MAKS


Podczas moskiewskich targów lotniczych MAKS Aerofłot zamówił 20 samolotów suchoj SSJ100, a linie VIM Airlines - 15 irkutów MC-21.


Dla Aerofłotu będą to już kolejne suchoje - w zeszłym roku zakończone zostały bowiem dostawy puli pierwszych 30 odrzutowców regionalnych tego typu dla rosyjskiego przewoźnika narodowego. Podobnie jak poprzednie samoloty, nowe suchoje będą wyposażone w 87 miejsc dla pasażerów, w tym 12 w wydzielonej klasie biznes w układzie 2-2 oraz 75 w klasie ekonomicznej w układzie 2-3.

Z kolei prywatna linia VIM Airlines zamówiła 15 rodzimych odrzutowców irkut MC-21-300. Dostawa znacznie większych, 211-miejscowych samolotów (w konfiguracji jednoklasowej) została zaplanowana na lata 2021-2024. W przeciwieństwie do modelu SSJ100, irkut MC-21 nie otrzymał jeszcze certyfikacji i nie wszedł do służby komercyjnej. Pod koniec maja samolot wykonał dopiero pierwszy lot testowy.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie