×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amerykanie kupują więcej biletów w jedną stronę


Coraz więcej pasażerów w Stanach Zjednoczonych decyduje się na kupno dwóch oddzielnych biletów w jedną stronę zamiast biletu powrotnego - informuje raport Airlines Reporting Corporation (ARC).


Trzy lata temu 29 proc. podróży w Stanach Zjednoczonych było dokonywanych na podstawie biletów w jedną stronę, a obecnie bilety w jedną stronę są podstawą już 42 proc. podróży - wynika z raportu, który jest dostępny za darmo na stronie ARC

Głównym czynnikiem stojącym za tą zmianą są malejące różnice w cenie pomiędzy biletem powrotnym a podróżą złożoną z dwóch biletów w jedną stronę. Jak podkreśla ARC, dawniej pasażerowie przeczuwali, że dwa bilety w jedną stronę będą istotnie droższe - i zwykle było to prawdą. Jednak od kilku kwartałów różnica ta zanika. Jak podaje ARC, jeszcze na początku 2015 r. dwa bilety w jedną stronę były o średnio 113 dolarów droższe niż jeden powrotny. Teraz ta różnica zmalała do zaledwie... 2 dolarów. 

Obniżka ta jest szczególnie widoczna w przypadku kierunków turystycznych, bo na trasach popularnych wśród pasażerów podróżujących w celach biznesowych różnice w cenach są wciąż na poziomie sprzed lat. 

- Od dawna istniejące przeświadczenie, że gdy tylko możliwe lepiej jest kupować bilet powrotny, tak by uzyskać jak najlepszą cenę, nie ma już pokrycia w rzeczywistości - konkluduje raport. 

Choć sam raport Airlines Reporting Corp nie wyjaśnia, co jest głównym powodem obniżenia różnicy w cenie biletów w jedną stronę w porównaniu z biletami powrotnymi, najprostszą odpowiedzią może być rosnąca konkurencja ze strony niskokosztowych linii lotniczych. 

Pomimo, że bilety w jedną stronę stają się coraz popularniejsze, raport przypomina, że rezerwowanie podróży w ten sposób zwiększa ryzyko kosztów. 

- Jeżeli zmienią się dni lub godziny całej podróży, to wtedy podróżny może zostać zmuszony by ponieść koszty dwóch zmian rezerwacji, tym samym w niektórych przypadkach bilet powrotny może być lepszą opcją - czytamy w raporcie.


fot. Tomasz Śniedziewskigość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie