Wow Air: W przyszłości będziemy oferować darmowe loty

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
19 lipca 2017 11:20
2 komentarze
Według prezesa islandzkiej niskokosztowej linii Wow Air, ze względu na ogromną konkurencję na rynku, przewoźnik zaoferuje wkrótce pasażerom darmowe loty. Podobne zapowiedzi wygłasza prezes Ryanaira.
Reklama

Wow Air oferuje już loty transatlantyckie w bardzo niskich cenach - z Wielkiej Brytanii do USA z przesiadką w Rejkiawiku można polecieć w promocyjnej taryfie za 149,99 funtów, czyli za równowartość około 700 złotych. Prezes islandzkiej linii, Skuli Mogensen, poinformował również ostatnio, że linia poważnie myśli nad wprowadzeniem darmowych lotów.

Według Mogensena z punktu widzenia interesu linii lotniczych, bardziej opłacalne jest zarabianie na usługach niezwiązanych bezpośrednio z samym lotem, np. na wynajmie samochodów czy rezerwacji hotelów. Linie lotnicze oferując na swych stronach specjalne platformy, dostarczają klientów hotelom czy wypożyczalniom samochodów. Z punktu widzenia pasażera takie platformy są optymalnym rozwiązaniem, bowiem wszelkie kwestie związane z rezerwacją samochodu czy noclegami może on załatwić w jednym miejscu.

Wow Air nie jest jednak pierwszym przewoźnikiem lotniczym, który daje możliwość darmowego podróżowania po świecie. Inny skandynawski przewoźnik, Norwegian, niedawno dla klientów swojego programu lojalnościowego wprowadził specjalną taryfę, dzięki której po wylataniu odpowiedniej liczby lotów, linia zapewnia bon na bezpłatny powrót na dowolnej trasie dalekodystansowej obsługiwanej przez tego przewoźnika z lotniska Gatwick.

Również Michael O'Leary, prezes Ryanaira, chce w przyszłości oferować darmowe loty i zarabiać na sprzedaży usług dodatkowych.

Reklama

Ostatnie komentarze

kemot97 2017-07-19 21:03   
kemot97 - Profil kemot97
Zwykle takie 'darmowe' loty okazuja sie drozsze niz bilety kupione normalnie :) a 700 zl w jedna strone do USA tania linia bez posilku, bagazu w cenie to zadna atrakcyjna oferta
Blazej UK 2017-07-19 14:34   
Blazej UK - Profil Blazej UK
Jeden dureń z Ryanair coś powiedział a teraz wszyscy jak papugi powtarzają. Normalnie będziemy mieli wysyp darmowych potów Ryanair WizzAir i WOW Air. Wszyscy nas chcą za darmo wozić.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama