×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Usprawnienia ruchu pasażerów na Lotnisku Chopina


Władze Lotniska Chopina w Warszawie chcą poprawić przepustowość poprzez elastyczny przydział infrastruktury do do lotów w obrębie strefy Schengen lub poza nią. Mają także pojawić się nowe oznaczenie bramek.


Nowe rozwiązania mają pomóc organizacji ruchu pasażerskiego na lotnisku podczas najgorętszego okresu w roku związanego z wyjazdami wakacyjnymi. Od końca czerwca pasażerowie odlatujący z warszawskiego Lotniska Chopina mogą skorzystać z dwukrotnie większej liczby stanowisk kontroli paszportowej. Jak zapowiadają władze lotniska, to nie koniec udogodnień. - W czerwcu oddana została strefa kontroli dokumentów Straży Granicznej dla pasażerów odlatujących z Warszawy. Liczba dostępnych stanowisk wzrosła z 10 do 18. Strefa kontroli paszportowej na poziomie przylotów dla rejsów obsługiwanych przez rękawy została zmodernizowana w zeszłym roku. Obecnie trwają prace projektowe, których efektem będzie modernizacja ostatniej strefy kontroli paszportowej - powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR z Lotniska Chopina.


Zgodnie z nowymi planami, część bramek będzie w stanie obsługiwać zarówno loty w strefie Schengen jak i non Schengen, dzięki czemu będą mogły być lepiej wykorzystywane w zależności od potrzeb. 

Zmiany obejmą także oznaczenie bramek. Jeżeli bramka obsługuje lot w strefie Non Schengen, wtedy w oznaczeniu tej bramki pojawi się litera “N" dodana za numerem bramki. Bramki obsługujące loty do strefy Schengen tak jak dotychczas będą oznaczone jedynie numerem bez litery. System będzie obowiązywał na monitorach informujących o lotach oraz na kartach pokładowych i ma ułatwić pasażerom poruszanie się w terminalu. 

fot. Lotnisko Chopinagość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie