Usprawnienia ruchu pasażerów na Lotnisku Chopina

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
19 lipca 2017 10:30
Władze Lotniska Chopina w Warszawie chcą poprawić przepustowość poprzez elastyczny przydział infrastruktury do do lotów w obrębie strefy Schengen lub poza nią. Mają także pojawić się nowe oznaczenie bramek.
Reklama

Nowe rozwiązania mają pomóc organizacji ruchu pasażerskiego na lotnisku podczas najgorętszego okresu w roku związanego z wyjazdami wakacyjnymi. Od końca czerwca pasażerowie odlatujący z warszawskiego Lotniska Chopina mogą skorzystać z dwukrotnie większej liczby stanowisk kontroli paszportowej. Jak zapowiadają władze lotniska, to nie koniec udogodnień.- W czerwcu oddana została strefa kontroli dokumentów Straży Granicznej dla pasażerów odlatujących z Warszawy. Liczba dostępnych stanowisk wzrosła z 10 do 18. Strefa kontroli paszportowej na poziomie przylotów dla rejsów obsługiwanych przez rękawy została zmodernizowana w zeszłym roku. Obecnie trwają prace projektowe, których efektem będzie modernizacja ostatniej strefy kontroli paszportowej - powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR z Lotniska Chopina.


Zgodnie z nowymi planami, część bramek będzie w stanie obsługiwać zarówno loty w strefie Schengen jak i non Schengen, dzięki czemu będą mogły być lepiej wykorzystywane w zależności od potrzeb.

Zmiany obejmą także oznaczenie bramek. Jeżeli bramka obsługuje lot w strefie Non Schengen, wtedy w oznaczeniu tej bramki pojawi się litera “N" dodana za numerem bramki. Bramki obsługujące loty do strefy Schengen tak jak dotychczas będą oznaczone jedynie numerem bez litery. System będzie obowiązywał na monitorach informujących o lotach oraz na kartach pokładowych i ma ułatwić pasażerom poruszanie się w terminalu.

fot. Lotnisko Chopina
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama