HNA Group inwestuje w lotnisko w Rio de Janeiro

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 lipca 2017 12:10
Chiński koncern HNA Group za 108 mln juanów (ok. 58 ml zł) przejmie 21 proc. spółki Rio de Janerio Aeroportos. Inwestor zapłaci też kolejne 2,2 mld juanów za opłatę koncesyjną za zarządzanie portem lotniczym w Rio de Janeiro.
Reklama

Formalnie koncesjonariusz lotniska w Rio de Janeiro, drugiego pod względem ruchu lotniczego w Brazylii, to spółka CARJ. W tej chwili 51 proc. akcji w nim mają wspólnie brazylijska firma budowlana Odebrecht oraz koncern Changi Airports International, reszta akcji należy do brazylijskiego rządu.

Dzięki inwestycji w Rio de Janeiro Aeroportos i dofinansowaniu spółki na poczet opłaty koncesyjnej HNA Group zastąpi firmę Odebrecht wśród akcjonariuszy CARJ. Transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowana przez rządy Chin i Brazylii.

Firma HNA Infrastructure, należąca do HNA Group, zarządza obecnie siedmioma lotniskami w Chinach. Planuje jednak ekspansję zagraniczną - poza inwestycją w Rio de Janeiro, jest także w trakcie przejmowania większościowych udziałów w lotnisku Hahn, obsługującym ruch niskokosztowy w rejonie Frankfurtu w Niemczech.

fot. Portal da Copa/Governo Federal Brasileiro/Daniel Basil
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama