×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


HNA Group inwestuje w lotnisko w Rio de Janeiro


Chiński koncern HNA Group za 108 mln juanów (ok. 58 ml zł) przejmie 21 proc. spółki Rio de Janerio Aeroportos. Inwestor zapłaci też kolejne 2,2 mld juanów za opłatę koncesyjną za zarządzanie portem lotniczym w Rio de Janeiro.


Formalnie koncesjonariusz lotniska w Rio de Janeiro, drugiego pod względem ruchu lotniczego w Brazylii, to spółka CARJ. W tej chwili 51 proc. akcji w nim mają wspólnie brazylijska firma budowlana Odebrecht oraz koncern Changi Airports International, reszta akcji należy do brazylijskiego rządu. 

Dzięki inwestycji w Rio de Janeiro Aeroportos i dofinansowaniu spółki na poczet opłaty koncesyjnej HNA Group zastąpi firmę Odebrecht wśród akcjonariuszy CARJ. Transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowana przez rządy Chin i Brazylii. 

Firma HNA Infrastructure, należąca do HNA Group, zarządza obecnie siedmioma lotniskami w Chinach. Planuje jednak ekspansję zagraniczną - poza inwestycją w Rio de Janeiro, jest także w trakcie przejmowania większościowych udziałów w lotnisku Hahn, obsługującym ruch niskokosztowy w rejonie Frankfurtu w Niemczech. 

fot. Portal da Copa/Governo Federal Brasileiro/Daniel Basilgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie