×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe porozumienie Frankfurtu i Lufthansy


Zarządzająca lotniskiem we Frankfurcie spółka Fraport i Lufthansa doszli do porozumienia w sprawie dalszego rozwoju przewoźnika w tym porcie lotniczym. Umowa obejmuje przede wszystkim usprawnienia operacyjne.


Jak podkreśliły obydwie strony, podpisana umowa jest krótkoterminowa i ma być wstępem do dalszej, bardziej długoterminowej współpracy. Obejmuje przede wszystkim usprawnienie operacji Lufthansy na lotnisku, co doprowadzi zarówno do obniżenia kosztów działalności linii, jak i umożliwi dalszy wzrost ruchu. 

W ramach porozumienia lotnisko i linia będą starały się m.in. efektywniej wykorzystywać infrastrukturę lotniskową oraz bliżej współpracować nad poprawą doświadczeń pasażerów. Lufthansa będzie z większym wyprzedzeniem planowała zmiany rozkładu z Frankfurtu, co ma pozwolić na zoptymalizowanie operacji na lotnisku i obniżkę kosztów. 

Obydwie strony liczą, że dzięki porozumieniu uda się też zwiększyć przychody lotniska i linii lotniczej, zarówno z działalności podstawowej, jak i ze sprzedaży usług dodatkowych.

Fraport zadeklarował też, że nie będzie zmieniał stawek opłat lotniskowych w 2018 r. 

Porozumienie oznacza koniec konfliktu między Lufthansą a Fraportem, który rozpoczął się po tym, jak operator lotniska przyznał zniżki dla nowych tras Ryanairowi. 

Lufthansa jest największą linią lotniczą we Frankfurcie. Ma niemal 64 proc. udziału w tym porcie lotniczym pod względem liczby oferowanych miejsc. gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie