Nowe porozumienie Frankfurtu i Lufthansy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 lipca 2017 14:00
Zarządzająca lotniskiem we Frankfurcie spółka Fraport i Lufthansa doszli do porozumienia w sprawie dalszego rozwoju przewoźnika w tym porcie lotniczym. Umowa obejmuje przede wszystkim usprawnienia operacyjne.
Reklama
Jak podkreśliły obydwie strony, podpisana umowa jest krótkoterminowa i ma być wstępem do dalszej, bardziej długoterminowej współpracy. Obejmuje przede wszystkim usprawnienie operacji Lufthansy na lotnisku, co doprowadzi zarówno do obniżenia kosztów działalności linii, jak i umożliwi dalszy wzrost ruchu.

W ramach porozumienia lotnisko i linia będą starały się m.in. efektywniej wykorzystywać infrastrukturę lotniskową oraz bliżej współpracować nad poprawą doświadczeń pasażerów. Lufthansa będzie z większym wyprzedzeniem planowała zmiany rozkładu z Frankfurtu, co ma pozwolić na zoptymalizowanie operacji na lotnisku i obniżkę kosztów.

Obydwie strony liczą, że dzięki porozumieniu uda się też zwiększyć przychody lotniska i linii lotniczej, zarówno z działalności podstawowej, jak i ze sprzedaży usług dodatkowych.

Fraport zadeklarował też, że nie będzie zmieniał stawek opłat lotniskowych w 2018 r.

Porozumienie oznacza koniec konfliktu między Lufthansą a Fraportem, który rozpoczął się po tym, jak operator lotniska przyznał zniżki dla nowych tras Ryanairowi.

Lufthansa jest największą linią lotniczą we Frankfurcie. Ma niemal 64 proc. udziału w tym porcie lotniczym pod względem liczby oferowanych miejsc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy