×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


I półrocze w Zielonej Górze na plusie


W Zielonej Górze w pierwszym półroczu obsłużono 5,9 tys. osób. To o 18,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Liczba pasażerów według miesięcy
Największą dynamikę wzrostu zanotowano w drugim kwartale. Wyniósł on średnio 32,78 proc. Przy czym najwyższy był w czerwcu (+36,9 proc., 1,4 tys. odprawionych), dalej uplasował się maj (+34,3 proc., 1,3 tys.) i kwiecień (+26,3 proc., 1,1 tys.). 

Nieco słabiej wypadł pierwszy kwartał, chociaż też łącznie liczba pasażerów wzrosła o 1,45 proc. W styczniu odprawiono o 46,2 proc. podróżnych więcej (627 osób). W lutym i marcu odnotowano natomiast spadki o, odpowiednio, -8,4 proc. (655) i -10,3 proc. (951). 

Wyraźnie jednak widać, iż zmiana przewoźnika wyszła zielonogórskiemu lotnisku na dobre. Przypomnijmy, że loty do Warszawy obsługiwane są nadal pięć razy w tygodniu, ale PLL LOT w odróżnieniu od Sprint Air, operuje na nich ponad dwa razy większymi samolotami.

Od stycznia do czerwca br. w Babimoście obsłużono 477 operacji lotniczych (o 3,1 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2016 r.). gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie