×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lwów i Kijów nadal negocjują z Ryanairem


Wciąż trwają negocjacje pomiędzy portami we Lwowie i Kijowie a Ryanairem po tym, jak przewoźnik wycofał się z decyzji o uruchomieniu lotów. Prezeska lwowskiego lotniska twierdzi, że udało się osiągnąć kompromis.Jak podaje ukraińska agencja Ukrinform podczas piątkowej (14.07) konferencji prasowej we Lwowie Tetyana Romanovska, prezes tamtejszego portu lotniczego przekazała, że w pierwszym roku funkcjonowania połączeń Ryanair nie musi spełniać dodatkowych wymagań stawianych przez prezesa portu Kijów-Boryspol, aby uzyskać zniżki od opłat pasażerskich.

- Gdy linia rozpoczyna loty, to w pierwszym roku operacji realizowane są jedynie postanowienia podstawowej umowy, bez wymogu spełnienia długiej listy warunków, o której mówił pan Ryabkin [prezes lotniska w Kijowie - red.] - powiedziała cytowana przez Ukrinform Romanovska. 

Romanovska zapewniła także, że jej własne lotnisko znalazło kompromis z Ryanairem. 

- Negocjacje nie były łatwe. Prowadziliśmy je przez sześć miesięcy. Znaliśmy wszystkie warunki i dyskutowaliśmy nad każdym paragrafem - dodała Romanovska. 

Negocjacje z Ryanairem prowadzi także port w Kijowie. Jak podaje portal infokava.com zarządowi lotniska udało się zmniejszyć wymagania irlandzkiego przewoźnika. 

Ryanair miał latać od rozpoczęcia sezonu zimowego, czyli od końca października, miał latać na czterech trasach z Kijowa-Boryspolu i sześciu z Lwowa (w tym do Wrocławia i Krakowa).

gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie