LOT podniesie jakość klasy premium

17 lipca 2017 08:00
17 komentarzy
LOT planuje zwiększyć odstęp między rzędami foteli w klasie ekonomicznej premium na pokładzie Dreamlinerów z 38 do 42 cali. To oznacza, że pasażerowie będą mieli o ok. 10 cm więcej miejsca na nogi.
Reklama
Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami w Newcastle w Stanach Zjednocoznych Rafał Milczarski, prezes LOT-u, zmiany zostaną wprowadzone wraz z odbiorem trzech nowych boeingów 787-9 Dreamliner w 2018 r.

- W kolejnym roku będziemy poprawiać standard także we wszystkich pozostałych naszych samolotach [dalekodystansowych - red.], aby było w nich trochę więcej miejsca - powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u w rozmowie z dziennikarzami w Newcastle w amerykańskim stanie Waszyngton podczas uroczystości odbioru ósmego Dreamlinera linii.


Jednak równocześnie klasa premium będzie jedyną, której LOT nie zwiększy wraz z odbiorem nowych samolotów. Choć będą one miały o 42 fotele więcej, to nowe miejsca zostaną ulokowane w klasie biznes (24 fotele wobec 18 w wariancie 787-8) i ekonomicznej (249 wobec 213). W klasie premium, podobnie jak w mniejszych Dreamlinerach, będzie 21 foteli w układzie trzech rzędów po siedem miejsc w konfiguracji 2-3-2.

- To decyzja, która wynika z naszych obserwacji rynku, który wciąż nie jest zaznajomiony z tą ofertą, choć funkcjonuje ona już dość długo. To jest bardziej klasa biznes niż ekonomiczna, bo są tam fotele tego samego typu, jak dawniej w klasie biznes. Z wyliczeń optymalizacyjnych wynikało, że lepiej jest dodać więcej foteli klasy biznes i ekonomicznej i nie zmieniać klasy ekonomicznej. Wymiary Dreamlinera w poszczególnych kabinach również przemawiają za takim rozwiązaniem - dodał Milczarski.

Podobny odstęp między rzędami w klasie ekonomicznej premium jak obecnie LOT, czyli 38 cali, mają m.in. japońska ANA, Lufthansa, British Airways, SAS, Air France czy Air Canada. Mniej miejsca oferują m.in. China Southern, American Airlines i United.

Po zwiększeniu odstępu między rzędami do 42 cali LOT znajdzie się w światowej czołówce pod względem tej statystyki. Taki sam dystans oferują w swoich Dreamlinerach linie Japan Airlines, a nieco mniej - Air New Zealand (41 cali) i Air France w boeingach 787-9 (40 cali). Większy odstęp zapewniają m.in. Norwegian (46 cali) i Eurowings (45 cali), ale w tych niskokosztowych liniach klasa premium jest w praktyce odpowiednikiem klasy biznes w liniach tradycyjnych.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2017-07-19 09:32   
krzysiekl - Profil krzysiekl
oj..pierwszy mój wpis "LH" = Lufthansa, drugi mój wpis LH = long haul .....
krzysiekl 2017-07-19 09:31   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@marcowy nie mogę ocenić bo LH nigdy nie leciałem.
Na LH znam tylko Emirates, we wszystkich klasach.
W ekonomicznej jest dla mnie ok (mam 178cm), wyciągnięte nogi mieszczą się pod fotelem z przodu, posiłki ok, szerokość foteli też (jestem raczej szczupły).
Jedyne co jestem gotowy dopłacić to układ siedzeń z dwoma fotelami w części pod oknem (w EK dostępne w Y np. na końcu B777 i na górze dwuklasowego A380).
Przy dopłacie 1000zł do ekonomicznej premium - w obie strony(!) - można się nad tym zastanowić jeśli cena biletu w ekonomicznej zwykłej też była niska.
Z moich obserwacji gdy analizowałem by lecieć czymś innym niż Emirates ale w premium za klase premium w dwie strony mogłem mieć biznes w Emirates w jedną stronę(w drugą stronę ekonomiczna)
gość_8a6bd 2017-07-18 00:10   
gość_8a6bd - Profil gość_8a6bd
Bardzo dobry ruch ze strony LOT. W prosty sposób zwiększą komfort w Y+. Sprawa dotyczy 20 cm i tylko trzech rzędów. A właściwie to tylko dwóch, ponieważ w pierwszym rzędzie Y+ (rząd nr 4) i tak było więcej miejsca w 788. Zmniejszenie o 20 cm pierwszego rzędu Y+ (4 rząd), da miejsce dla zwiększenia całego Y+ (rząd 5 i 6). Będzie to prosta zmiana, bez zbędnych kosztów i zmian całej kabiny w C i Y. Kabina Y+ jest bardzo komfortowa, a te dodatkowe 10 cm w każdym rzędzie da zauważalny wzrost miejsca i komfortu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy