×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Śmierć turystki na St. Maarten po podmuchu odrzutowca


Turystka zmarła we środę (12.7) w szpitalu po tym, gdy porwana siłą podmuchu z silników odrzutowca uderzyła głową w betonową barierkę za progiem drogi startowej portu lotniczego Princess Juliana International Airport w Sint Maarten.Jak informują lokalne media, do tragicznego zdarzenia, w którym zginęła 57-letnia turystka z Nowej Zelandii, doszło tuż po godzinie 17.00 czasu lokalnego. Według relacji świadków kobieta, wraz z grupą innych turystów trzymała się płotu oddzielającego teren portu lotniczego od przebiegającej tuż za progiem pasa startowego drogi i plaży Maho Beach, kiedy siła podmuchu silników startującego odrzutowca odrzuciła ją do tyłu na ulicę, gdzie turystka nieszczęśliwie uderzyła głową w betonową barierkę i straciła przytomność. 

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy bezskutecznie próbując przywrócić jej przytomność, po czym przetransportowali ją do Centrum Medycznego Sint Maarten (SMMC). Pomimo starań lekarzy w szpitalu, pacjentka zmarła.

Plaża Maho, na której doszło do tragicznego zdarzenia, położona na holenderskiej części wyspy Sint Maarten, jest znana wśród miłośników lotnictwa na całym świecie z tego, że startujące oraz lądujące na przylegającym do niej lotnisku samoloty przelatują na wysokości kilkunastu metrów nad plażą. Lotnisko Princess Juliana wyposażone jest w jedną drogę startową, której początek oddzielony jest od plaży Maho jedynie wąską drogą i płotem, przy którym codziennie gromadzą się turyści chcący doświadczyć siły podmuchu silników startujących samolotów. 

Lokalne władze od dawna ostrzegały turystów i miłośników lotnictwa przed niebezpieczeństwem związanym z przebywaniem w sąsiedztwie pasa startowego podczas startów i lądowań samolotów. 


fot. Takashi Ota, Richie Diesterheft (Flickr/CC)
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie