Śmierć turystki na St. Maarten po podmuchu odrzutowca

13 lipca 2017 13:39
3 komentarze
Turystka zmarła we środę (12.7) w szpitalu po tym, gdy porwana siłą podmuchu z silników odrzutowca uderzyła głową w betonową barierkę za progiem drogi startowej portu lotniczego Princess Juliana International Airport w Sint Maarten.
Reklama
Jak informują lokalne media, do tragicznego zdarzenia, w którym zginęła 57-letnia turystka z Nowej Zelandii, doszło tuż po godzinie 17.00 czasu lokalnego. Według relacji świadków kobieta, wraz z grupą innych turystów trzymała się płotu oddzielającego teren portu lotniczego od przebiegającej tuż za progiem pasa startowego drogi i plaży Maho Beach, kiedy siła podmuchu silników startującego odrzutowca odrzuciła ją do tyłu na ulicę, gdzie turystka nieszczęśliwie uderzyła głową w betonową barierkę i straciła przytomność.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy bezskutecznie próbując przywrócić jej przytomność, po czym przetransportowali ją do Centrum Medycznego Sint Maarten (SMMC). Pomimo starań lekarzy w szpitalu, pacjentka zmarła.

Plaża Maho, na której doszło do tragicznego zdarzenia, położona na holenderskiej części wyspy Sint Maarten, jest znana wśród miłośników lotnictwa na całym świecie z tego, że startujące oraz lądujące na przylegającym do niej lotnisku samoloty przelatują na wysokości kilkunastu metrów nad plażą. Lotnisko Princess Juliana wyposażone jest w jedną drogę startową, której początek oddzielony jest od plaży Maho jedynie wąską drogą i płotem, przy którym codziennie gromadzą się turyści chcący doświadczyć siły podmuchu silników startujących samolotów.

Lokalne władze od dawna ostrzegały turystów i miłośników lotnictwa przed niebezpieczeństwem związanym z przebywaniem w sąsiedztwie pasa startowego podczas startów i lądowań samolotów.


fot. Takashi Ota, Richie Diesterheft (Flickr/CC)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Marcin14 2017-09-07 23:32   
Marcin14 - Profil Marcin14
zobacz link
Marcin14 2017-07-13 17:39   
Marcin14 - Profil Marcin14
Byłem tam i te filmiki to nic. To miejsce jest naprawdę niebezpieczne i ja sam zostałem zaskoczony nie tyle siłą tego podmuchu (przecież wichury też nieźle wieją) tylko faktem, że podnosi on mnóstwo piachu, kurzu i żwiru. Prawdę mówiąc, stawanie tam to głupota.
malin 2017-07-13 14:02   
malin - Profil malin
Tak zawsze się zastanawiałem oglądając w necie te filimiki ze startów tam, że jeszcze nikogo nie zabił np. kamień lecący od podmuchu odrzutowca i trafiający w oko/głowę turysty uczepionego płota za pasem startowym.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy