×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy czerwiec w Stansted


W czerwcu tego roku port lotniczy Londyn Stansted odwiedziło 2,3 mln pasażerów, o 7,9 proc. więcej niż w czerwcu rok temu. Tegoroczna liczba pasażerów w czerwcu jest najwyższa w historii lotniska, tym samym pobity został rekord z 2006 r.Największy wzrost rok do roku został odnotowany na trasach z Kopenhagi obsługiwanych przez linie lotnicze Ryanair oraz na trasach jet2.com z Larnaki i Paphos. 

Średnia krocząca ostatnich 12 miesięcy, kończąca się w czerwcu tego roku pokazuje, że liczba pasażerów w perspektywie rok do roku wzrosła o 6,2 proc. Łącznie w ciągu 12 ostatnich miesięcy lotnisko Stansted odprawiło prawie 25 mln pasażerów. 

- Ruch pasażerski w Londynie Stansted w dalszym ciągu rósł także w czerwcu, kiedy to zanotowaliśmy rekordowy wynik miesiąca, dzięki temu że nasi partnerzy z linii lotniczych dodawali nowe połączenia, godziny, oraz zwiększali oferowanie na najpopularniejszych trasach w odpowiedzi na zapotrzebowanie osób, które chcą podróżować ze swojego lokalnego portu lotniczego. Stansted niedługo po paz pierwszy przekroczy barierę 25 mln pasażerów rocznie - powiedział Andrew Cowan, prezes Stansted Airport.


fot. Stansted Airportgość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie