Rekordowy czerwiec w Stansted

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 lipca 2017 17:00
W czerwcu tego roku port lotniczy Londyn Stansted odwiedziło 2,3 mln pasażerów, o 7,9 proc. więcej niż w czerwcu rok temu. Tegoroczna liczba pasażerów w czerwcu jest najwyższa w historii lotniska, tym samym pobity został rekord z 2006 r.
Reklama

Największy wzrost rok do roku został odnotowany na trasach z Kopenhagi obsługiwanych przez linie lotnicze Ryanair oraz na trasach jet2.com z Larnaki i Paphos.

Średnia krocząca ostatnich 12 miesięcy, kończąca się w czerwcu tego roku pokazuje, że liczba pasażerów w perspektywie rok do roku wzrosła o 6,2 proc. Łącznie w ciągu 12 ostatnich miesięcy lotnisko Stansted odprawiło prawie 25 mln pasażerów.

- Ruch pasażerski w Londynie Stansted w dalszym ciągu rósł także w czerwcu, kiedy to zanotowaliśmy rekordowy wynik miesiąca, dzięki temu że nasi partnerzy z linii lotniczych dodawali nowe połączenia, godziny, oraz zwiększali oferowanie na najpopularniejszych trasach w odpowiedzi na zapotrzebowanie osób, które chcą podróżować ze swojego lokalnego portu lotniczego. Stansted niedługo po paz pierwszy przekroczy barierę 25 mln pasażerów rocznie - powiedział Andrew Cowan, prezes Stansted Airport.


fot. Stansted Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama