×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM poleci częściej do Gdańska


Z informacji w systemie rezerwacyjnym Amadeus wynika, że od sezonu zimowego 2017/2018 KLM zwiększy liczbę połączeń między Gdańskiem i Amsterdamem. Wiadomość tę potwierdził także przewoźnik. Loty będą wykonywane dwa razy dziennie od 29 października br.Holenderski przewoźnik pozostawi rejs w środku dnia, który obsługiwany byłby codziennie. Samolot wystartuje z Amsterdamu o 11:45 i wyląduje na Pomorzu o 13:30. Po 35-minutowym postoju wyruszy w drogę powrotną, by o 16:00 zameldować się w hubie. Ta rotacja wykonywana będzie embraerem E190 należącym do KLM Cityhopper.

Nowością będzie rejs, którego rozkład ułożono z nocowaniem na gdańskim lotnisku. Przedstawia się on następująco:
  • KL1916 Gdańsk 6:50 – 8:45 Amsterdam; 
  • KL1923 Amsterdam 20:50 – 22:35 Gdańsk.
Z systemu przewoźnika, że do obsługi powyższych lotów podstawiony zostanie embraer E175. Może on zabrać na pokład 88 osób. 


Nowe loty właśnie pojawiły się w systemie rezerwacyjnym KLM-u. Z dotychczasowych danych wiadomo, że połączenie cieszy się wielkim zainteresowaniem i notuje bardzo dobre wyniki load factor. Jak podało niedawno lotnisko, od inauguracji trasy 15 maja br., skorzystało z niej już przeszło 8 tys. pasażerów.

- Od uruchomienia lotów KLM na trasie Gdańsk-Amsterdam w maju tego roku obserwujemy niesłabnące zainteresowanie przelotami na tej trasie zarówno ze strony polskich pasażerów, jak też zagranicznych gości pragnących odwiedzić bardzo ciekawy pod względem turystycznym Gdańsk. Współczynnik wykorzystania miejsc od początku był i nadal jest bardzo dobry, dlatego wyjątkowo szybko zadecydowaliśmy o drugim połączeniu dziennie. Liczymy, że z nowego rejsu ucieszą się zarówno turyści zainteresowani bogatą ofertą KLM zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować jednodniowe podróże do Holandii i do wielu miast w Europie Zachodniej - powiedział Frantisek Siling, dyrektor handlowy grupy Air France-KLM na Polske. 


fot. Mirosław Pachowicz

#AKTUALIZACJA (13.7.2017, godz.10:10): dochodzi cytat i potwierdzenie z systemu rezerwacyjnego przewoźnika#gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie