×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W czerwcu na Lotnisku Chopina wzrost o 20 proc.


Lotnisko Chopina obsłużyło w czerwcu 1,52 mln pasażerów. Stanowi to wzrost o ponad 20 proc. w stosunku do czerwca poprzedniego roku.Liczba pasażerów według miesięcy
Od początku na głównym warszawskim lotnisko obsłużono już niespełna 7 mln klientów, czyli o blisko 25 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Na trasach krajowych podróżowało ponad 1 mln pasażerów, co stanowi wzrost na poziomie 66 proc. Natomiast na trasach międzynarodowych liczba podróżnych wyniosła niespełna 6 mln, czyli o 20 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Tak dobre wyniki lotnisko zawdzięcza 13 nowym trasom, w tym trzem pozaeuropejskim (do Los Angeles, Newark i Astany), które zostały uruchomione w pierwszym półroczu. Zarząd lotniska przewiduje dalsze wzrosty w związku z zainaugurowanymi przez Wizz Aira, na przełomie czerwca i lipca, nowymi połączeniami m.in. do Bratysławy czy Bukaresztu oraz z otwieranymi odpowiednio w sierpniu i wrześniu połączeniami do Goteborga i Wilna.

gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie