×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish podsumowuje zakaz dużej elektroniki


Ponad 81 tys. urządzeń elektronicznych zostało odebranych pasażerom lecącym ze Stambułu do Stanów Zjednoczonych w ciągu 102 dni obowiązywania zakazu ich przewozu w kabinach - podały linie Turkish Airlines.
Zakaz przewozu urządzeń elektronicznych większych niż smartfony, obowiązujący na lotach Turkish Airlines do Stanów Zjednoczonych został zniesiony po tym, gdy amerykańskie służby zatwierdziły zmiany procedur kontroli wprowadzone przez porty lotnicze w Stambule-Ataturk. Podobne obostrzenia zostały zniesione także w przypadku innych linii lotniczych objętych zakazem, Qatar Airways, Etihad Airways oraz Emirates

- Przez 102 dni, nasz personel przy bramkach przejął 81,736 urządzeń elektronicznych, które zostały przewiezione we wzmocnionych walizkach, podczas 1,087 lotów do Stanów Zjednoczonych. 75 proc. spośród tych urządzeń stanowiły laptopy i tablety, 25 proc. spośród tych urządzeń to aparaty fotograficzne, nawigacja GPS, oraz czytniki e-booków - napisały linie lotnicze Turkish Airlines. 

Na amerykańskiej liście pozostają już tylko trzy lotniska. Pasażerowie odlatujący z Casablanki, Rijadu i Dżuddy do Stanów nie mogą wnieść na pokład sprzętów elektronicznych większych od smartfona. Taki zakaz został wprowadzony w marcu w obawie przed ryzykiem wniesienia na pokład bomby udającej np. laptopa. DHS uznał, że porty lotnicze na Bliskim Wschodzie nie mają odpowiednich procedur bezpieczeństwa.


fot. Tomasz Śniedziewskigość_527e5 - Profil
gość_527e5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie