Turkish podsumowuje zakaz dużej elektroniki

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 lipca 2017 07:40
Ponad 81 tys. urządzeń elektronicznych zostało odebranych pasażerom lecącym ze Stambułu do Stanów Zjednoczonych w ciągu 102 dni obowiązywania zakazu ich przewozu w kabinach - podały linie Turkish Airlines.
Reklama

Zakaz przewozu urządzeń elektronicznych większych niż smartfony, obowiązujący na lotach Turkish Airlines do Stanów Zjednoczonych został zniesiony po tym, gdy amerykańskie służby zatwierdziły zmiany procedur kontroli wprowadzone przez porty lotnicze w Stambule-Ataturk. Podobne obostrzenia zostały zniesione także w przypadku innych linii lotniczych objętych zakazem, Qatar Airways, Etihad Airways oraz Emirates.

- Przez 102 dni, nasz personel przy bramkach przejął 81,736 urządzeń elektronicznych, które zostały przewiezione we wzmocnionych walizkach, podczas 1,087 lotów do Stanów Zjednoczonych. 75 proc. spośród tych urządzeń stanowiły laptopy i tablety, 25 proc. spośród tych urządzeń to aparaty fotograficzne, nawigacja GPS, oraz czytniki e-booków - napisały linie lotnicze Turkish Airlines.

Na amerykańskiej liście pozostają już tylko trzy lotniska. Pasażerowie odlatujący z Casablanki, Rijadu i Dżuddy do Stanów nie mogą wnieść na pokład sprzętów elektronicznych większych od smartfona. Taki zakaz został wprowadzony w marcu w obawie przed ryzykiem wniesienia na pokład bomby udającej np. laptopa. DHS uznał, że porty lotnicze na Bliskim Wschodzie nie mają odpowiednich procedur bezpieczeństwa.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama