×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heringsdorf zmieni nazwę na Heringsdorf - Świnoujście


Leżący po niemieckiej stronie wyspy Uznam port lotniczy Heringsdorf zmieni nazwę na Heringsdorf-Świnoujście. Władze Świnoujścia liczą, że po zmianie z lotniska zaczną korzystać przewoźnicy z Polski.List intencyjny w sprawie nadania lotnisku polskiej nazwy podpisały samorządy polskie i niemieckie już 15 stycznia 2015 r. Teraz, jak informuje niemiecki dziennik "Ostsee Zeitung", Heringsdorf może w końcu zmienić nazwę na Heringsdorf-Świnoujście. Warunkiem jest jednak pokrycie przez stronę polską kosztów tej zmiany, czyli 40 tys. euro. 

Władze Świnoujścia są gotowe by zapłacić 40 tys. euro za zamianę nazwy lotniska, bo traktują to jako promocję miasta - potwierdza Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia w rozmowie z Swinoujscie.info. Miasto nie dopłaci jednak do funkcjonowania portu lotniczego, choć niemiecka prasa sugerowała, że polski samorząd skłonny był przeznaczyć na to 125 tys. euro rocznie. 

Świnoujście liczy, że po dodaniu polskiego członu do nazwy lotniska, lotami do tego portu lotniczego zainteresowane będą linie lotnicze z Polski. Jak informuje rzecznik prezydenta, w tej sprawie miasto rozmawia z jednym z przewoźników.

- 

Trwają takie rozmowy, aby jedna z linii lotniczych wykonywała połączenia pomiędzy Warszawą i Krakowem a Świnoujściem - powiedział Karelus.

W przeszłości loty z Krakowa i Warszawy obsługiwał Eurolot.


fot. Dominik Sipińskigość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie