Heringsdorf zmieni nazwę na Heringsdorf - Świnoujście

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
11 lipca 2017 14:40
21 komentarzy
Leżący po niemieckiej stronie wyspy Uznam port lotniczy Heringsdorf zmieni nazwę na Heringsdorf-Świnoujście. Władze Świnoujścia liczą, że po zmianie z lotniska zaczną korzystać przewoźnicy z Polski.
Reklama
List intencyjny w sprawie nadania lotnisku polskiej nazwy podpisały samorządy polskie i niemieckie już 15 stycznia 2015 r. Teraz, jak informuje niemiecki dziennik "Ostsee Zeitung", Heringsdorf może w końcu zmienić nazwę na Heringsdorf-Świnoujście. Warunkiem jest jednak pokrycie przez stronę polską kosztów tej zmiany, czyli 40 tys. euro.

Władze Świnoujścia są gotowe by zapłacić 40 tys. euro za zamianę nazwy lotniska, bo traktują to jako promocję miasta - potwierdza Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia w rozmowie z Swinoujscie.info. Miasto nie dopłaci jednak do funkcjonowania portu lotniczego, choć niemiecka prasa sugerowała, że polski samorząd skłonny był przeznaczyć na to 125 tys. euro rocznie.

Świnoujście liczy, że po dodaniu polskiego członu do nazwy lotniska, lotami do tego portu lotniczego zainteresowane będą linie lotnicze z Polski. Jak informuje rzecznik prezydenta, w tej sprawie miasto rozmawia z jednym z przewoźników.

- 

Trwają takie rozmowy, aby jedna z linii lotniczych wykonywała połączenia pomiędzy Warszawą i Krakowem a Świnoujściem - powiedział Karelus.

W przeszłości loty z Krakowa i Warszawy obsługiwał Eurolot.


fot. Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
moherowy 2017-07-13 14:19   
moherowy - Profil moherowy
gość_68e5b: po niemiecku: Heringsdorf - Swinemünde. Po polsku: Śledziowa Wieś - Świnoujście.
malin 2017-07-13 13:57   
malin - Profil malin
Swinemunde
gość_68e5b 2017-07-13 13:21   
gość_68e5b - Profil gość_68e5b
Czyli jak to będzie po niemiecku w całości? Heringsdorf-ShwaineExit ? ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama