×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy terminal lotniska atrakcją Singapuru


Nawet 200 tys. gości może odwiedzić nowy terminal 4 lotniska Changi w Singapurze, zanim ten zostanie oficjalnie otwarty pod koniec roku.Jak informują władze lotniska, odpowiedź Singapurczyków na zaproszenie do odwiedzin terminalu 4 przerosła ich oczekiwania. Wszystkie 75 tys. biletów na terminy przypadające w weekendy, oraz na 10 sierpnia, święto państwowe w Singapurze, rozeszły się w ciągu 24 godzin. Na pozostałe dni otwartych drzwi, przypadające od 7 do 20 sierpnia, rozdano już ponad 60 proc. biletów, poinformował Ivan Tan, rzecznik lotniska w rozmowie z “The Straits Times”. 


Singapurczycy mają bardzo wysokie oczekiwania wobec terminalu 4 lotniska. Nowa inwestycja ma być wyposażona w takie udogodnienia jak system identyfikacji twarzy podróżnych, ruchome instalacje artystyczne, strefę dziedzictwa czy specjalnie zamówione rzeźby. 


- Zamówiłem bilety pierwszego dnia, kiedy były dostępne online. Jako obywatel jestem naturalnie bardzo podekscytowany wszystkimi nowymi inwestycjami w Singapurze. T4 będzie kolejną wizytówką naszego narodu i chcę być jedną z pierwszych osób, które ją zobaczą - powiedział jeden z rozmówców gazety. 


Odwiedzającymi opiekować się będzie ponad 300 wolontariuszy, którymi są pracownicy lotniska oraz różnych partnerów portu lotniczego. Osoby zwiedzające lotnisko będą kierowały się specjalnie stworzoną trasą przy pomocy aplikacji mobilnej, a w głównych miejscach trasy będą czekali na nich wolontariusze.


Nowy terminal 4 o łącznej powierzchni 225 tys. m kw. powstawał przez prawie cztery lata. Budynek ma dwa piętra i rocznie będzie w stanie obsłużyć 16 mln pasażerów. 


Port lotniczy Changi nie jest jedynym lotniskiem, które otwiera podwoje przed mieszkańcami jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem obiektu. 6 lipca Finowie mieli okazję poznać nowe, południowe skrzydło lotniska w Helsinkach. W tym wypadku odwiedzający wcielili się w rolę pasażerów, aby przetestować funkcjonowanie nowego obiektu. 

fot. Changi Airport Groupgość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie