×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ARJ-21 ma certyfikację produkcji


Chiński odrzutowiec regionalny COMAC ARJ-21 otrzymał od lokalnych władz lotniczych certyfikat produkcji typu, co oznacza, że będą możliwe jego seryjne dostawy.Do tej pory COMAC zdobył wprawdzie certyfikat typu, który oznaczał, że samolot mógł wykonywać loty z pasażerami, ale nie miał certyfikacji produkcji. Nie była więc możliwa seryjna produkcja tych maszyn.

W 2016 r. linie Chengdu Airlines wprowadziły do floty pierwszego z dwóch dostarczonych jak dotąd ARJ-21. Po uzyskaniu certyfikacji produkcji COMAC planuje jeszcze w tym roku dostarczyć tej spółce kolejnych pięć takich samolotów, a docelowo Chengdu Airlines chcą mieć ich 30. Łącznie COMAC zebrał do tej pory 413 zamówień na maszyny ARJ-21 - niemal wszystkie w Chinach.

Dla wielu analityków ARJ-21 jest ciekawym projektem, bo stanowi przetarcie dla COMAC-u przed budową modelu C919, który ma być znacznie bardziej konkurencyjny na rynku światowym i rywalizować z Airbusem i Boeingiem. 

gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie