×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Wzrost ruchu o 3,2 proc. w czerwcu


Koncern IAG przewiózł w czerwcu 9,75 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 3,2 proc. w stosunku do tego samego miesiąca zeszłego roku. Jedynie trasy krajowe oraz bliskowschodnio-afrykańskie osiągnęły wyraźnie wyższą dynamikę.W czerwcu z połączeń krajowych koncernu, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, skorzystało 2,29 mln osób, czyli o 7,4 proc. więcej niż rok temu. W obrębie Europy podróżowało 5,36 mln osób (wzrost o 1 proc.), a do i z Ameryki Północnej - 1,08 mln (4,2 proc.). Wysoką dynamikę notowały także trasy do Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, z których skorzystało 432 tys. osób (7,7 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów IAG wyniosło 84,3 proc., co stanowiło wzrost o 0,3 proc. Najlepiej wypełnione samoloty były na trasach północnoamerykańskich (87,3 proc.) i azjatyckich (86,4 proc.), a najgorzej - na afrykańsko-bliskowschodnich (76,6 proc.).

Choć koncern nie podaje liczby pasażerów w przeliczeniu na linię, pod względem przewozów mierzonych wskaźnikiem RPK British Airways zanotowały wzrost o 0,9 proc., Vueling - o 0,3 proc., Iberia - o 9,8 proc., a Aer Lingus - o 14,5 proc. gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie