×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SSJ100 ma certyfikację na krótki pas


Rosyjski odrzutowiec regionalny suchoj SSJ100 pomyślnie przeszedł testy certyfikacyjne na lotnisku Sztokholm-Bromma, dzięki którym będzie mógł lądować na krótkich pasach startowych.Pas startowy w Sztokholmie-Brommie ma 1600 metrów długości, ale rosyjski odrzutowiec potrzebował do wykonania operacji startu i lądowania z pełnym obciążeniem nie więcej niż 1425 metrów. Aby osiągnąć ten wynik, do samolotu zostały zamontowane silniki w mocniejszej wersji B100, które zapewniają większy ciąg. Zmienione zostało także oprogramowanie samolotu oraz systemy kontroli siły nośnej. 

Równocześnie SSJ100 spełnił surowe wymogi hałasowe lotniska Bromma, które położone jest w obrębie granic Sztokholmu. 

Certyfikacja do lotów z krótkiego pasa startowego umożliwi wprowadzenie suchojów SSJ100 do obsługi lotów m.in. właśnie do Brommy oraz do Londynu-City. Na obydwa te lotniska może latać irlandzki CityJet, jedyny jak dotąd europejski operator SSJ100. Część maszyn tego typu CityJet obsługuje w barwach Brussels Airlines - latają m.in. do Warszawy i Krakowa. Wkrótce przedstawimy relację z lotu tym typem w dziale "Oblatywacz". gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie