×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lagardere operatorem w nowym terminalu w Luksemburgu


Sklepy Aelia powstaną w otwartym po dziewięciu latach przerwy terminalu B luksemburskiego lotniska. Otwarcie sklepów planowane jest jeszcze w tym miesiącu.W sklepach Aelia pasażerowie kupią produkty last-minute duty-free oraz ubrania. Aelia została wyłoniona jako operator sklepów duty-free oraz retail terminala B, który pozostawał zamknięty od 2008 r., w przetargu rozstrzygniętym w listopadzie ubiegłego roku. 

Jak informuje lotnisko, rekonstrukcja terminala B stała się konieczna w związku z gwałtownym wzrostem liczby pasażerów. W I kwartale tego roku lotnisko obsłużyło ponad 1,6 mln pasażerów, o 18,2 proc. więcej niż w I kwartale 2016 r. W nowym terminalu powstało dziewięć bramek obsługujących loty do strefy Schengen, co zwiększyło łączną liczbę bramek w Luksemburgu z 15 do 24. Terminal B połączny jest z terminalem A 90 metrowym budynkiem wyposażonym w ruchome chodniki.

- Dzisiaj oficjalnie otworzyliśmy na nowo terminal B, co jest ważnym krokiem milowym w historii portu lotniczego w Luksemburgu. Pasażerowie skorzystają na komfortowym boardingu bezpośrednio przy bramkach i na wygodnych poczekalniach. Co więcej, dostosowaliśmy wszystko do dzisiejszych podróżnych, instalując gniazdka z elektrycznością i USB do ładowania urządzeń przenośnych, tworząc automatyczne bramki do samodzielnego boardingu, dostarczając szybką i bezpłatną sieć Wi-Fi. Nowe możliwości zakupów oraz posiłków pojawią się w sierpniu - powiedział Johan Vanneste, prezes Lux-airport.


fot. Lux-airportgość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie