×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet poleci z Lublina do Mediolanu


easyJet uruchomi połączenie z Lublina do Mediolanu-Malpensy. Pierwszy lot odbędzie się 29 października br., a połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu.Na stronie lotniska Mediolan-Malpensa pojawił się rozkład lotów nowego połączenia linii easyJet do Lublina. Trasa została już też wgrana do systemu OAG Schedules Analyser. Nowe połączenie zostanie ogłoszone we wtorek (11.07). Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje Pasazer.com. 

Pierwszy lot odbędzie się 29 października br. Rejsy będą wykonywane w czwartki i niedziele, a od 2018 r. - w czwartki i soboty. Według rozkładu zamieszczonego na stronie włoskiego lotniska, samoloty będą startowały z Mediolanu-Malpensy o godz. 12:35 w czwartki i o 7:00 w niedziele. W kierunku odwrotnym samoloty wystartują o 15:15 z czwartku i o 9:40 w niedziele. Lot potrwa ok. dwóch godzin i będzie obsługiwane airbusami A320.
Do Mediolanu z Lublina w 2014 i 2015 r. latał Eurolot. Jednym z argumentów za uruchomieniem tej trasy jest to, że w pobliżu Mediolanu znajduje się siedziba helikopterowego oddziału Leonardo, koncernu, do którego należą zakłady PZL-Świdnik.

Jak wcześniej informowaliśmy, port lotniczy w Lublinie zapowiedział na Facebooku na pojutrze (11.07) dużą akcję promocyjną, jednak nie ujawnił żadnych szczegółów. Pomarańczowe barwy zastosowane na banerze kojarzyły się z brytyjską linią niskokosztową easyJet. 


Do tej pory easyJet lata w Polsce tylko do Krakowa. Przewoźnik oferuje z Balic loty w 14 kierunkach. Linia ma łącznie 28 baz w Europie, a największe to Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Mediolan-Malpensa, Genewa, Berlin-Schonefeld, Paryż-CDG i Amsterdam. Można spodziewać się, że loty do Lublina będą wykonywane z jednej z tych baz.

fot. Airbus

#AKTUALIZACJA: Dochodzą informacje o potwierdzeniu rejsów i rozkładzie#gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie