×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


China Eastern zbazuje w Daxing nawet do 200 samolotów


China Eastern Airlines ogłosiły, że na nowo powstającym lotnisku Daxing w pobliżu Pekinu zbazują od 150 do nawet 200 swoich samolotów.Należąca do sojuszu SkyTeam linia, której głównym hubem jest obecnie port lotniczy Pudong w Szanghaju, zapowiedziała również, że pasażerom zaoferuje połączenia z Daxing w niemal każdy rejon świata - do Ameryki Północnej, Europy, Australii oraz pozostałych państw azjatyckich. 

China Eastern Airlines zainwestowały w budowę nowego portu 13,2 mld juanów (ok. 7,2 mld złotych). Docelowo przewoźnik zamierza obsługiwać tam 30 mln pasażerów, co będzie stanowić około 40 proc. ruchu generowanego przez lotnisko.

Według zapowiedzi, budowany port lotniczy ma zacząć funkcjonować w 2019 r. Sześć lat później będzie w stanie obsłużyć 72 mln pasażerów. Jak zadeklarowały już wcześniej chińskie władze, po otwarciu lotniska w Daxing nadal czynne pozostanie obecnie użytkowane, główne lotnisko w Pekinie. Pozostanie na nim m.in. Air China.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie