×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dział obsługi technicznej LS już w pełni wydzielony


Z początkiem lipca zakończył się proces zmiany struktury organizacyjnej grupy LS Airport Services po przejęciu w 2014 r. katowickiej spółki obsługi naziemnej i technicznej GTL LOT. Pion LS Technics został w pełni wydzielony.Zgodnie z nową strukturą, w skład grupy LS wchodzą dwie spółki: spółka-matka LS Airport Services, odpowiedzialna za obsługę naziemną i w pełni należąca do niej firma LS Technics, świadcząca usługi utrzymania technicznego floty. W oddziale LS Airport Services działają piony zajmujące się obsługą naziemną (pasażerów, cargo, bagażu i samolotów), obsługą terminali cargo oraz zarządzaniem aktywami. 

Tym samym zakończył się proces zmiany organizacyjnej zapoczątkowany w momencie przejęcia w 2014 r. przez LS 100 proc. udziałów w katowickiej firmie GTL LOT. 

Spółka ta, wcześniej należąca do zarządzającego pyrzowickim lotniskiem GTL oraz do LOT-u, zajmowała się zarówno obsługą naziemną, jak i techniczną. Dlatego niezbędne było jej podzielenie. 

Jak zdradził w rozmowie z reporterem Pasazer.com Marcin Opaliński, prezes LS Airport Services i LS Technics, katowicki GTL LOT został przekształcony w spółkę LS Technics, która będzie zajmowała się wyłącznie obsługą techniczną. Jej główna baza znajduje się w Katowicach, choć oddziału funkcjonują na większości innych dużych lotnisk w Polsce. Wydzielona z GTL część świadcząca usługi handlingowe stała się kolejnym oddziałem regionalnym spółki LS AS.

Głównym klientem LS Technics jest Wizz Air, poza tym firma obsługuje też Small Planet Airlines oraz flotę bombardierów Q400 LOT-u. 

gość_527e5 - Profil
gość_527e5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie