Dział obsługi technicznej LS już w pełni wydzielony

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 lipca 2017 08:20
Z początkiem lipca zakończył się proces zmiany struktury organizacyjnej grupy LS Airport Services po przejęciu w 2014 r. katowickiej spółki obsługi naziemnej i technicznej GTL LOT. Pion LS Technics został w pełni wydzielony.
Reklama
Zgodnie z nową strukturą, w skład grupy LS wchodzą dwie spółki: spółka-matka LS Airport Services, odpowiedzialna za obsługę naziemną i w pełni należąca do niej firma LS Technics, świadcząca usługi utrzymania technicznego floty. W oddziale LS Airport Services działają piony zajmujące się obsługą naziemną (pasażerów, cargo, bagażu i samolotów), obsługą terminali cargo oraz zarządzaniem aktywami.

Tym samym zakończył się proces zmiany organizacyjnej zapoczątkowany w momencie przejęcia w 2014 r. przez LS 100 proc. udziałów w katowickiej firmie GTL LOT.

Spółka ta, wcześniej należąca do zarządzającego pyrzowickim lotniskiem GTL oraz do LOT-u, zajmowała się zarówno obsługą naziemną, jak i techniczną. Dlatego niezbędne było jej podzielenie.

Jak zdradził w rozmowie z reporterem Pasazer.com Marcin Opaliński, prezes LS Airport Services i LS Technics, katowicki GTL LOT został przekształcony w spółkę LS Technics, która będzie zajmowała się wyłącznie obsługą techniczną. Jej główna baza znajduje się w Katowicach, choć oddziału funkcjonują na większości innych dużych lotnisk w Polsce. Wydzielona z GTL część świadcząca usługi handlingowe stała się kolejnym oddziałem regionalnym spółki LS AS.

Głównym klientem LS Technics jest Wizz Air, poza tym firma obsługuje też Small Planet Airlines oraz flotę bombardierów Q400 LOT-u.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy