×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie kolejny strajk w British Airways


Załogi linii British Airways zatrudnione w segmencie "mixed-fleet" przedłużyły o kolejne dwa tygodnie trwający strajk. Protest potrwa z krótką, trzydniową przerwą do 1 sierpnia. 

Strajk załóg brytyjskiej linii trwa od początku lipca i miał zakończyć się 16 lipca. Teraz związkowcy ogłosili, że od 19 lipca do 1 sierpnia ponownie będą protestować.

Protest dotyczy załóg "mixed-fleet", czyli obsługujących zarówno trasy krótko-, jak i dalekodystansowe z Londynu-Heathrow. Choć początkowo przedmiotem sporu były głównie wynagrodzenia, to teraz związkowcy protestują przede wszystkim przeciw działaniom spółki ocenianym jako represje wobec osób zaangażowanych w poprzednie protesty. Chodzi m.in. o wycofanie im zniżek na podróże służbowe. British Airways wczoraj poinformowały, że w kwestii wynagrodzeń strony doszły już do porozumienia.

British Airways zamierza w dalszym ciągu wynajmować dziewięć airbusów A320 od Qatar Airways, swojego największego udziałowca. Dzięki temu, jak zapewnia przewoźnik, pasażerowie nie odczują utrudnień.

Unite, największy związek zawodowy w British Airways, złożył pozew przeciwko brytyjskiemu rządowi, domagając się wycofania zgody na leasing samolotów i załóg z Kataru. Według pracowników linii takie rozwiązanie łamie europejskie prawo.gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie