" />

Będzie kolejny strajk w British Airways

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 lipca 2017 07:30

Załogi linii British Airways zatrudnione w segmencie "mixed-fleet" przedłużyły o kolejne dwa tygodnie trwający strajk. Protest potrwa z krótką, trzydniową przerwą do 1 sierpnia. 

Reklama

Strajk załóg brytyjskiej linii trwa od początku lipca i miał zakończyć się 16 lipca. Teraz związkowcy ogłosili, że od 19 lipca do 1 sierpnia ponownie będą protestować.

Protest dotyczy załóg "mixed-fleet", czyli obsługujących zarówno trasy krótko-, jak i dalekodystansowe z Londynu-Heathrow. Choć początkowo przedmiotem sporu były głównie wynagrodzenia, to teraz związkowcy protestują przede wszystkim przeciw działaniom spółki ocenianym jako represje wobec osób zaangażowanych w poprzednie protesty. Chodzi m.in. o wycofanie im zniżek na podróże służbowe. British Airways wczoraj poinformowały, że w kwestii wynagrodzeń strony doszły już do porozumienia.

British Airways zamierza w dalszym ciągu wynajmować dziewięć airbusów A320 od Qatar Airways, swojego największego udziałowca. Dzięki temu, jak zapewnia przewoźnik, pasażerowie nie odczują utrudnień.

Unite, największy związek zawodowy w British Airways, złożył pozew przeciwko brytyjskiemu rządowi, domagając się wycofania zgody na leasing samolotów i załóg z Kataru. Według pracowników linii takie rozwiązanie łamie europejskie prawo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama