×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Regułach powstanie nowa siedziba PAŻP


W podwarszawskich Regułach, na ponad 16-hektarowej działce, powstanie nowa siedziba Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.Nową działkę pod zabudowę PAŻP kupiła od Polskiej Agencji Rolnej jeszcze w ubiegłym roku. Organ zarządzania ruchem lotniczym zapłacił za nią wtedy 50 mln zł. W maju bieżącego roku został wyłoniony zwycięzca przetargu na opracowanie nowej koncepcji siedziby PAŻP - biuro architektoniczne Dedeco, z którym w dniu 30 czerwca podpisano umowę na wykonanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych.

Projekt zakłada powstanie kompleksu budynków o łącznej powierzchni 65 tys. m kw., w których mieścić się będą: biurowiec siedziby głównej, nowoczesne centrum operacyjne służb ruchu lotniczego, budynek rekreacyjno-socjalny, parkingi oraz budynki techniczne.


Pozostała część działki zostanie wykorzystana pod tereny mające na celu zapewnić pracownikom agencji możliwość regeneracji po pracy. Biuro architektoniczne z myślą o nich zaprojektowało oś wodną rozciągającą się na pełnej długości kampusu z otaczającą ją zielenią, a także ośrodek sportowy z boiskami oraz przychodnię.

W przyszłym centrum operacyjnym PAŻP ma zostać wdrożony nowy system zarządzania ruchem lotniczym, tworzony w ramach konsorcjum iTEC, zrzeszającego najlepiej rozwinięte agencje, odpowiedzialne za kontrolę ruchu na niebie.

Kompleks budynków ma kosztować 215 mln zł i powstać do 2021 r. Obecna siedziba PAŻP znajduje się przy ul. Wieżowej w Warszawie, tuż obok Lotniska Chopina po wschodniej stronie terenu portu lotniczego.

fot. PAŻPgość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie