W Regułach powstanie nowa siedziba PAŻP

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
06 lipca 2017 14:00
1 komentarz
W podwarszawskich Regułach, na ponad 16-hektarowej działce, powstanie nowa siedziba Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Reklama

Nową działkę pod zabudowę PAŻP kupiła od Polskiej Agencji Rolnej jeszcze w ubiegłym roku. Organ zarządzania ruchem lotniczym zapłacił za nią wtedy 50 mln zł. W maju bieżącego roku został wyłoniony zwycięzca przetargu na opracowanie nowej koncepcji siedziby PAŻP - biuro architektoniczne Dedeco, z którym w dniu 30 czerwca podpisano umowę na wykonanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych.

Projekt zakłada powstanie kompleksu budynków o łącznej powierzchni 65 tys. m kw., w których mieścić się będą: biurowiec siedziby głównej, nowoczesne centrum operacyjne służb ruchu lotniczego, budynek rekreacyjno-socjalny, parkingi oraz budynki techniczne.


Pozostała część działki zostanie wykorzystana pod tereny mające na celu zapewnić pracownikom agencji możliwość regeneracji po pracy. Biuro architektoniczne z myślą o nich zaprojektowało oś wodną rozciągającą się na pełnej długości kampusu z otaczającą ją zielenią, a także ośrodek sportowy z boiskami oraz przychodnię.

W przyszłym centrum operacyjnym PAŻP ma zostać wdrożony nowy system zarządzania ruchem lotniczym, tworzony w ramach konsorcjum iTEC, zrzeszającego najlepiej rozwinięte agencje, odpowiedzialne za kontrolę ruchu na niebie.

Kompleks budynków ma kosztować 215 mln zł i powstać do 2021 r. Obecna siedziba PAŻP znajduje się przy ul. Wieżowej w Warszawie, tuż obok Lotniska Chopina po wschodniej stronie terenu portu lotniczego.

fot. PAŻP
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_ff51c 2017-07-06 16:24   
gość_ff51c - Profil gość_ff51c
I dzięki temu na lotnisku WAW bedzie miejsce na zbudowanie drugiego, równoległego pasa :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama