Rusza budowa hotelu przy katowickim lotnisku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 lipca 2017 12:00
11 komentarzy
W poniedziałek (3.07) spółka Chopin Airport Development podpisała umowę z generalnym wykonawcą hotelu Moxy przy lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Hotel będzie budować firma IDS-BUD z Warszawy, która została wybrana spośród siedmiu firm w drodze przetargu.
Reklama

Moxy w Katowicach przyjmie pierwszych gości w przyszłym roku.

Zgodnie z kalendarzem inwestycyjnym hotel zostanie zbudowany w ciągu 12 miesięcy i będzie pierwszym hotelem marki Moxy w Polsce.

- Budujemy obiekt, który doskonale wpisze się w charakter Śląska i lokalizację działki na przeciwko portu lotniczego w katowickich Pyrzowicach. Będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie - mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. I dodaje: - Budowa Moxy przy lotnisku w Katowickich Pyrzowicach wpisuje się w realizację celów strategicznych spółki. Cieszymy się, że tą inwestycją umacniamy naszą obecność na polskich lotniskach.


- Jest mi niezmiernie miło, że możemy uczestniczyć w budowie hotelu Moxy w Pyrzowicach, który będzie się charakteryzować nowoczesnym wzornictwem i innowacyjnością rozwiązań - mówi Andrzej Napieralski, prezes spółki IDS-BUD. Dodaje: - Nasza firma dołoży wszelkich starań aby sprostać wyzwaniom inwestora w zakresie terminowej realizacji budowy, przy zachowaniu wysokiej jakości prac. Firma IDS-BUD S.A. wcześniej zrealizowała między innymi budowę hotelu "Holiday Inn" w Łodzi dla DIM Hotel Łódź Sp. z o.o., budowę terminala naftowego w Gdańsku dla PERN S.A., czy budowę Centralnego Laboratorium CEZAMAT dla Politechniki Warszawskiej.

- W tym roku obsłużymy 3,7 mln pasażerów, w przyszłym planujemy zbliżyć się do 4 mln - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. - Ze wzrostem liczby podróżnych wiąże się rozwój baz linii lotniczych, a te dwa czynniki wpływają na zainteresowanie pokojami hotelowymi w pobliżu lotniska, zarówno wśród pasażerów jak i załóg. Liczby pozwalają nam wierzyć, że budowany przez Chopin Airport Development hotel Moxy, będzie komercyjnym sukcesem - dodaje Tomasik.


Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y: designerska, rozbawiona i przystępna. W hotelach tej marki jest bardzo szybkie Wi-Fi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach - przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół hotelu dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców. Odbiorcy to ludzie urodzeni pomiędzy 1980 a 1999 r., którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez Internetu. W 2030 r. będzie ich około 78 mln, ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i autentycznie lokalnego doświadczenia.

Koncepcja architektoniczna hotelu w Katowicach jest prawdziwie śląska. W lobby będzie witać gości górniczy wagonik, a także duży stół, modny "Communal table". Centralnym punktem parterowej części hotelu będzie wyspa barowa. Duży nacisk projektanci wnętrz położyli na funkcjonalność i design wyposażenia: sofy, fotele, siedziska, krzesła i stoliki mają być wygodne i ciekawe dla oka. Całości dopełnią pojawiające się tu i tam motywy graficzne szybów kopalnianych.

Hotel Moxy w Katowicach będzie szóstym hotelem w portfelu Chopin Airport Development i piątym hotelem przylotniskowym. Do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi rozmieszczonych na 5 kondygnacjach. Prace budowlane rozpoczną się do końca III kwartału tego roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2017-07-08 18:49   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Analiza profilu pasażera lotniska w Katowicach wskazuje, że lotnisko obsługuje głównie ruch turystyczny :)
gość_b7c3e 2017-07-08 13:09   
gość_b7c3e - Profil gość_b7c3e
Zawsze przy dobrych nowinach dla Pyrzowic musi pojawić sie troll z Krakowa. Zanim, kolego, wygasisz Pyrzowice, musisz wygasic Lublin, Radom, Bydgoszcz, Lodz, Rzeszów, Poznan, Szczecin i Wrocław.
Balice, jak na razie, nie maja nawet projektu nowego pasa a ty juz marzysz o kolejnym na poludniu. Śmiechu warte.
A jak chodzi o prawo rynku i perspektywy rozwoju to Pyrzowice tutaj sa jednym z liderów w Polsce w każdym segmencie ruchu lotniczego oprócz linii tradycyjnych.
A co do CPL, gdyby ktos logicznie, perspektywicznie, ekonomicznie pomyślał to jedynym logicznym wyborem na CPL musialyby byc Pyrzowice. No ale mamy warszawocentryzm niestety.
rafciooo77 2017-07-08 12:51   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Póki co prawo rynku mówi, że KTW zbliżają się do 4mln pasażerów rocznie, swoje bazy mają w nowoczesnym terminalu cargo DHL, Federal Express czy UPA. Zobacz na.mapę drogowa Polski jak lotnisko jest skomunikowane, w promieniu dwóch godzin jazdy samochodem jest cała południowa Polska, północne Czechy a będzie jeszcze lepiej po powstaniu A1, dobudowaniu drugiego pasa S1 czy powstaniu S11, w 2021 roku Pyrzowice będą na przelocie linii kolejowej (PKP IC już zapowiedziało, że będzie zainteresowane wykorzystaniem tej linii).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama