×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rusza budowa hotelu przy katowickim lotnisku


W poniedziałek (3.07) spółka Chopin Airport Development podpisała umowę z generalnym wykonawcą hotelu Moxy przy lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. Hotel będzie budować firma IDS-BUD z Warszawy, która została wybrana spośród siedmiu firm w drodze przetargu.


Moxy w Katowicach przyjmie pierwszych gości w przyszłym roku.

Zgodnie z kalendarzem inwestycyjnym hotel zostanie zbudowany w ciągu 12 miesięcy i będzie pierwszym hotelem marki Moxy w Polsce.

Budujemy obiekt, który doskonale wpisze się w charakter Śląska i lokalizację działki na przeciwko portu lotniczego w katowickich Pyrzowicach. Będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie - mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. I dodaje: - Budowa Moxy przy lotnisku w Katowickich Pyrzowicach wpisuje się w realizację celów strategicznych spółki. Cieszymy się, że tą inwestycją umacniamy naszą obecność na polskich lotniskach.


- Jest mi niezmiernie miło, że możemy uczestniczyć w budowie hotelu Moxy w Pyrzowicach, który będzie się charakteryzować nowoczesnym wzornictwem i innowacyjnością rozwiązań - mówi Andrzej Napieralski, prezes spółki IDS-BUD. Dodaje: - Nasza firma dołoży wszelkich starań aby sprostać wyzwaniom inwestora w zakresie terminowej realizacji budowy, przy zachowaniu wysokiej jakości prac. Firma IDS-BUD S.A. wcześniej zrealizowała między innymi budowę hotelu "Holiday Inn" w Łodzi dla DIM Hotel Łódź Sp. z o.o., budowę terminala naftowego w Gdańsku dla PERN S.A., czy budowę Centralnego Laboratorium CEZAMAT dla Politechniki Warszawskiej.

-  W tym roku obsłużymy 3,7 mln pasażerów, w przyszłym planujemy zbliżyć się do 4 mln - mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. - Ze wzrostem liczby podróżnych wiąże się rozwój baz linii lotniczych, a te dwa czynniki wpływają na zainteresowanie pokojami hotelowymi w pobliżu lotniska, zarówno wśród pasażerów jak i załóg. Liczby pozwalają nam wierzyć, że budowany przez Chopin Airport Development hotel Moxy, będzie  komercyjnym sukcesem - dodaje Tomasik.


Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y: designerska, rozbawiona i przystępna. W hotelach tej marki jest bardzo szybkie Wi-Fi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach - przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół hotelu dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców. Odbiorcy to ludzie urodzeni pomiędzy 1980 a 1999 r., którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez Internetu. W 2030 r. będzie ich około 78 mln, ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i  autentycznie lokalnego doświadczenia.

Koncepcja architektoniczna hotelu w Katowicach jest prawdziwie śląska. W lobby będzie witać gości górniczy wagonik, a także duży stół, modny "Communal table". Centralnym punktem parterowej części hotelu będzie wyspa barowa. Duży nacisk projektanci wnętrz położyli na funkcjonalność i design wyposażenia: sofy, fotele, siedziska, krzesła i stoliki mają być wygodne i ciekawe dla oka.  Całości dopełnią pojawiające się tu i tam motywy graficzne szybów kopalnianych.

Hotel Moxy w Katowicach będzie szóstym hotelem w portfelu Chopin Airport Development i piątym hotelem przylotniskowym. Do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi rozmieszczonych na 5 kondygnacjach. Prace budowlane rozpoczną się do końca III kwartału tego roku.gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie