Modlin znów szuka prezesa

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 lipca 2017 09:00
1 komentarz
Port lotniczy w Modlinie rozpisał nowy konkurs na prezesa spółki. Poprzedni, przeprowadzony latem 2016 r., zakończył się bez rozstrzygnięcia, a p.o. prezesem jest od tego czasu Leszek Chorzewski, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.
Reklama

O tym, że w planach jest rozpisanie kolejnego konkursu, pisaliśmy już w momencie zakończenia poprzedniego.

Od sierpnia 2016 r. modlińskie lotnisko formalnie nie ma prezesa. Poprzedni prezes, Piotr Okienczyc, jest obecnie wiceprezesem ds. operacyjnych. W zarządzie poza nim i Chorzewskim jest też Marcin Danił, który dawniej był członkiem zarządu ds. finansowych, a obecnie jest wiceprezesem ds. korporacyjnych.

Aby zostać prezesem modlińskiego lotniska, niezbędne jest wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym trzyletni na stanowisku kierowniczym (preferowane jest doświadczenie w branży lotniczej). Do tego właściciele spółki wymagają wiedzy m.in. o zasadach funkcjonowania spółek państwowych, wiedzy o sektorze lotniczym i umiejętności oraz wiedzy w zakresie kierowania zespołem.

W zgłoszeniu należy przesłać m.in. dwustronicową koncepcję dalszego funkcjonowania lotniska w Modlinie. Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym znajduje się na stronie spółki. Zgłoszenia można składać do 20 lipca.

Port lotniczy w Modlinie należy w 34,43 proc. do Agencji Mienia Wojskowego, w 30,39 proc. do PPL, w 30,37 proc. do samorządu województwa mazowieckiego i w 4,81 proc. do Nowego Dworu Mazowieckiego. Decyzję o powołaniu prezesa akcjonariusze muszą podjąć jednogłośnie.

Równocześnie władze spółki szukają także nowego rzecznika lub rzeczniczki. Po odejściu z pracy Magdaleny Bojarskiej na początku roku stanowisko to jest nieobsadzone.

Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2017-07-06 19:09   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Lotniska podkreśla, że nie zaakceptuje na stanowisko prezesa osoby, która posiada legitymację partyjną jakiejkolwiek partii :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama