×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin znów szuka prezesa


Port lotniczy w Modlinie rozpisał nowy konkurs na prezesa spółki. Poprzedni, przeprowadzony latem 2016 r., zakończył się bez rozstrzygnięcia, a p.o. prezesem jest od tego czasu Leszek Chorzewski, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.O tym, że w planach jest rozpisanie kolejnego konkursu, pisaliśmy już w momencie zakończenia poprzedniego. 

Od sierpnia 2016 r. modlińskie lotnisko formalnie nie ma prezesa. Poprzedni prezes, Piotr Okienczyc, jest obecnie wiceprezesem ds. operacyjnych. W zarządzie poza nim i Chorzewskim jest też Marcin Danił, który dawniej był członkiem zarządu ds. finansowych, a obecnie jest wiceprezesem ds. korporacyjnych. 

Aby zostać prezesem modlińskiego lotniska, niezbędne jest wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym trzyletni na stanowisku kierowniczym (preferowane jest doświadczenie w branży lotniczej). Do tego właściciele spółki wymagają wiedzy m.in. o zasadach funkcjonowania spółek państwowych, wiedzy o sektorze lotniczym i umiejętności oraz wiedzy w zakresie kierowania zespołem. 

W zgłoszeniu należy przesłać m.in. dwustronicową koncepcję dalszego funkcjonowania lotniska w Modlinie. Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym znajduje się na stronie spółki. Zgłoszenia można składać do 20 lipca.

Port lotniczy w Modlinie należy w 34,43 proc. do Agencji Mienia Wojskowego, w 30,39 proc. do PPL, w 30,37 proc. do samorządu województwa mazowieckiego i w 4,81 proc. do Nowego Dworu Mazowieckiego. Decyzję o powołaniu prezesa akcjonariusze muszą podjąć jednogłośnie. 

Równocześnie władze spółki szukają także nowego rzecznika lub rzeczniczki. Po odejściu z pracy Magdaleny Bojarskiej na początku roku stanowisko to jest nieobsadzone. 
gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie