PAŻP wyda 25 mln zł na oprogramowanie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
6 lipca 2017 08:40
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej kupi za 4,3 mln zł licencję do oprogramowania do wymiany informacji, a za 20,6 mln zł zmodernizuje system kontroli Pegasus_21 w ośrodkach regionalnych zarządzania ruchem lotniczym.
Reklama
Licencję do oprogramowania AIXM 5.1 firmy IDS, ułatwiającego wymianę informacji w systemie zarządzania kontrolą ruchu lotniczego, dostarczy warszawska firma Intergraph Polska. PAŻP nie prowadziła przetargu, bo firma ta jest wyłącznym dostawcą oprogramowania w Polsce.

Kontrakt na modernizację systemu Pegasus_21 w ośrodkach w Katowicach/Krakowie, Poznaniu i Gdańsku został podpisany z hiszpańską spółką Indra Systems, która posiada prawa majątkowe i autorskiego do systemu Pegasus_21. W wyniku modernizacji oprogramowanie w ośrodkach regionalnych zostanie podniesione do takiego samego poziomu, jak to wykorzystywane w ośrodku centralnym w Warszawie. To może okazać się ważne np. w przypadku awarii systemu centralnego lub innego zdarzenia, które uniemożliwiłoby prowadzenie kontroli z Warszawy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy