×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP wyda 25 mln zł na oprogramowanie


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej kupi za 4,3 mln zł licencję do oprogramowania do wymiany informacji, a za 20,6 mln zł zmodernizuje system kontroli Pegasus_21 w ośrodkach regionalnych zarządzania ruchem lotniczym.Licencję do oprogramowania AIXM 5.1 firmy IDS, ułatwiającego wymianę informacji w systemie zarządzania kontrolą ruchu lotniczego, dostarczy warszawska firma Intergraph Polska. PAŻP nie prowadziła przetargu, bo firma ta jest wyłącznym dostawcą oprogramowania w Polsce. 

Kontrakt na modernizację systemu Pegasus_21 w ośrodkach w Katowicach/Krakowie, Poznaniu i Gdańsku został podpisany z hiszpańską spółką Indra Systems, która posiada prawa majątkowe i autorskiego do systemu Pegasus_21. W wyniku modernizacji oprogramowanie w ośrodkach regionalnych zostanie podniesione do takiego samego poziomu, jak to wykorzystywane w ośrodku centralnym w Warszawie. To może okazać się ważne np. w przypadku awarii systemu centralnego lub innego zdarzenia, które uniemożliwiłoby prowadzenie kontroli z Warszawy.gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie