Lotnisko w Berlinie znów rozbudowywane

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
6 lipca 2017 08:00
Spółka Flughafen Berlin Brandenburg podpisała umowę na rozbudowę płyt postojowych, dróg kołowania i przebudowę pasa startowego na lotnisku Schonefeld. To przygotowanie do równoczesnego korzystania z tego lotniska i nowego portu BER.
Reklama
Przebudowa jest konieczna, aby usprawnić przejazd samolotów między starym terenem lotniska Schonefeld, położonym na północ od istniejących dróg startowych, i obszarem portu BER im. Willy'ego Brandta, który znajduje się między północnym a południowym pasem. Przy okazji przeprowadzony zostanie też remont nawierzchni północnej drogi startowej, która jest oryginalnym pasem wykorzystywanym przez Schonefeld.

Wykonawcą kontraktu będzie firma Strabag, nie ujawniono jednak wartości inwestycji.

W trakcie prac, od 16 lipca do 28 października br., samoloty będą startowały i lądowały jedynie na południowym pasie, wybudowanym od nowa podczas inwestycji w BER. To oznacza wydłużenie czasu kołowania przed startem i po lądowaniu.

Kontrakt obejmuje budowę trzech nowych dróg kołowania K5, K6 i G, które usprawnią dojazd spod terminala lotniska Schonefeld do progu pasa 25R bez konieczności wykonywania kołowania po drodze startowej. Wykonawca przebuduje także płytę postojową 3, znajdującą się przed terminalem, i poszerzy ją o część 3b w kierunku południowym. Łącznie inwestycja obejmuje wyłożenie 40 tys. m kw. nowej nawierzchni betonowej i 80 tys. m kw. asfaltowej, a dodatkowo 8,5 tys. m kw. dróg serwisowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy