×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Berlinie znów rozbudowywane


Spółka Flughafen Berlin Brandenburg podpisała umowę na rozbudowę płyt postojowych, dróg kołowania i przebudowę pasa startowego na lotnisku Schonefeld. To przygotowanie do równoczesnego korzystania z tego lotniska i nowego portu BER.Przebudowa jest konieczna, aby usprawnić przejazd samolotów między starym terenem lotniska Schonefeld, położonym na północ od istniejących dróg startowych, i obszarem portu BER im. Willy'ego Brandta, który znajduje się między północnym a południowym pasem. Przy okazji przeprowadzony zostanie też remont nawierzchni północnej drogi startowej, która jest oryginalnym pasem wykorzystywanym przez Schonefeld.

Wykonawcą kontraktu będzie firma Strabag, nie ujawniono jednak wartości inwestycji.

W trakcie prac, od 16 lipca do 28 października br., samoloty będą startowały i lądowały jedynie na południowym pasie, wybudowanym od nowa podczas inwestycji w BER. To oznacza wydłużenie czasu kołowania przed startem i po lądowaniu.

Kontrakt obejmuje budowę trzech nowych dróg kołowania K5, K6 i G, które usprawnią dojazd spod terminala lotniska Schonefeld do progu pasa 25R bez konieczności wykonywania kołowania po drodze startowej. Wykonawca przebuduje także płytę postojową 3, znajdującą się przed terminalem, i poszerzy ją o część 3b w kierunku południowym. Łącznie inwestycja obejmuje wyłożenie 40 tys. m kw. nowej nawierzchni betonowej i 80 tys. m kw. asfaltowej, a dodatkowo 8,5 tys. m kw. dróg serwisowych.
gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie