Eurowings wprowadza dynamiczne ceny bagażu

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
05 lipca 2017 18:16

Tanie linie lotnicze Eurowings wprowadzają dynamiczne ceny za przewóz bagażu rejestrowanego. Według nowych zasad niemieckiego przewoźnika, im wcześniej zakupimy bagaż tym mniej za niego zapłacimy.

Reklama

Jak podaje portal BizTravel, ceny bagażu będą uzależnione od popytu na dany przelot i pokażą nam się dopiero w trakcie rezerwacji. Nowe zasady będą obowiązywać dla podstawowej taryfy (Basic-Tariff). Będą one dynamiczne i będą mogły się także zmienić podczas powtórnego zapytania, pomimo braku zmiany ceny samego biletu lotniczego.

Według nowego dynamicznego cennika, pasażerowie za większy bagaż zapłacą odpowiednio na krótkich odcinkach od 9 euro, a na długich od 25 euro. Maksymalna cena za bagaż ma wynosić 30 euro. Jednak te ceny będą obowiązywać jedynie przy wcześniejszej rezerwacji. Na lotnisku zapłacimy za bagaż nawet dwa razy więcej.

Dla tych którzy mają możliwość planować podróże z wyprzedzeniem, może to być tańsza opcja niż dotychczas, gdzie bagaż na krótkim odcinku kosztował 15 euro, a na długim 30.

Jest to zupełnie inna polityka cenowa niż u większości przewoźników, jednak stosowana między innymi przez Ryanaira czy Easyjeta. Tam ceny bagażu wahają się od 15 do 60 euro, i są również uzależnione od tego jak dużo pasażerów zdecyduje się zabrać większy bagaż ze sobą w podróż.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama