×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings wprowadza dynamiczne ceny bagażu


Tanie linie lotnicze Eurowings wprowadzają dynamiczne ceny za przewóz bagażu rejestrowanego. Według nowych zasad niemieckiego przewoźnika, im wcześniej zakupimy bagaż tym mniej za niego zapłacimy.

Jak podaje portal BizTravel, ceny bagażu będą uzależnione od popytu na dany przelot i pokażą nam się dopiero w trakcie rezerwacji. Nowe zasady będą obowiązywać dla podstawowej taryfy (Basic-Tariff). Będą one dynamiczne i będą mogły się także zmienić podczas powtórnego zapytania, pomimo braku zmiany ceny samego biletu lotniczego.

Według nowego dynamicznego cennika, pasażerowie za większy bagaż zapłacą odpowiednio na krótkich odcinkach od 9 euro, a na długich od 25 euro. Maksymalna cena za bagaż ma wynosić 30 euro. Jednak te ceny będą obowiązywać jedynie przy wcześniejszej rezerwacji. Na lotnisku zapłacimy za bagaż nawet dwa razy więcej.

Dla tych którzy mają możliwość planować podróże z wyprzedzeniem, może to być tańsza opcja niż dotychczas, gdzie bagaż na krótkim odcinku kosztował 15 euro, a na długim 30.

Jest to zupełnie inna polityka cenowa niż u większości przewoźników, jednak stosowana między innymi przez Ryanaira czy Easyjeta. Tam ceny bagażu wahają się od 15 do 60 euro, i są również uzależnione od tego jak dużo pasażerów zdecyduje się zabrać większy bagaż ze sobą w podróż.
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie