×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Wzrost o 15,3 proc. w czerwcu


W czerwcu z krakowskiego lotniska skorzystało 530,8 tys. pasażerów, co stanowiło wzrost o 15,3 proc. w stosunku do tego samego miesiąca 2016 r.Liczba pasażerów według miesięcy
W ubiegłym miesiącu odnotowano 4,2 tys. operacji lotnicze, czyli o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W zdywersyfikowanej siatce połączeń Kraków Airport każdy pasażer ma szansę znaleźć kierunek, który odpowiada jego planom. Na krakowskim lotnisku regularne rejsy oferuje aż 19 linii lotniczych. W większości samolotów odlatujących z Krakowa zajęte są prawie wszystkie miejsca - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Latem dużym zainteresowaniem pasażerów cieszy się przede wszystkim południe Europy, w tym tegoroczne nowości: Porto, Walencja czy Wenecja. Interesującą propozycją jest Tel Awiw - połączenie realizowane przez El-Al, nowego przewoźnika w Kraków Airport. Z kolei Düsseldorf i Stuttgart, kierunki obsługiwane przez Eurowings, to oferta, która może zainteresować pasażerów podróżujących w celach biznesowych - dodał Włoszek.

Łącznie w I półroczu 2017 r. w Kraków Airport obsłużono już 2,71 mln pasażerów. To o niemal 400 tys. więcej niż w I półroczu 2016 r., co oznacza wzrost na poziomie 17 proc.
gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie