×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heinemann uruchomił pierwszy autonomiczny system dostaw


Niemiecki operator duty free Gebr. Heinemann wprowadził na lotnisku w Oslo pierwszy na świecie system autonomicznego transportu towarów między sklepami i punktem dostaw.Operator ma obecnie dwa sklepy duty free w strefie przylotów norweskiego lotniska. Są one oddalone o ok. 500 metrów od strefy dostaw. Aby usprawnić transport towarów, firma zainwestowała 1 mln euro w autonomiczny system wózków transportowych. 

Partnerem technologicznym Heinemanna była firma E&K Automation, specjalizująca się w produkcji sterowanych laserami wózków widłowych. Technologia wprowadzona na lotnisku w Oslo jest dodatkowo zabezpieczona w technologii SAGV. 

Towary są dostarczone do punktu odbioru przez ciężarówki z głównej bazy Heinemanna w Hamburgu. Są one spakowane na odpowiednio oznakowanych paletach, które następnie są ręcznie rozładowywane do 18 punktów przechowywania. Stamtąd będą one automatycznie rozwożone do sklepów wózkami. Przez cały czas dzięki rozbudowanej sieci czujników znana jest dokładna lokalizacja każdej palety oraz każdego z sześciu automatycznych wózków.gość_527e5 - Profil
gość_527e5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie