Heinemann uruchomił pierwszy autonomiczny system dostaw

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
5 lipca 2017 13:00
Niemiecki operator duty free Gebr. Heinemann wprowadził na lotnisku w Oslo pierwszy na świecie system autonomicznego transportu towarów między sklepami i punktem dostaw.
Reklama
Operator ma obecnie dwa sklepy duty free w strefie przylotów norweskiego lotniska. Są one oddalone o ok. 500 metrów od strefy dostaw. Aby usprawnić transport towarów, firma zainwestowała 1 mln euro w autonomiczny system wózków transportowych.

Partnerem technologicznym Heinemanna była firma E&K Automation, specjalizująca się w produkcji sterowanych laserami wózków widłowych. Technologia wprowadzona na lotnisku w Oslo jest dodatkowo zabezpieczona w technologii SAGV.

Towary są dostarczone do punktu odbioru przez ciężarówki z głównej bazy Heinemanna w Hamburgu. Są one spakowane na odpowiednio oznakowanych paletach, które następnie są ręcznie rozładowywane do 18 punktów przechowywania. Stamtąd będą one automatycznie rozwożone do sklepów wózkami. Przez cały czas dzięki rozbudowanej sieci czujników znana jest dokładna lokalizacja każdej palety oraz każdego z sześciu automatycznych wózków.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy