×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Freddie Mercury ozdobi samoloty Norwegiana


Wizerunek słynnego wokalisty rockowego, lidera grupy Queen, Freddiego Mercury'ego, pojawi się na ogonach samolotów linii Norwegian. Podobizna artysty ozdobi ogony boeinga 787 oraz boeinga 737-800.Pierwszy z samolotów z portretem Freddie Mercurego na ogonie wzbije się w powietrze jeszcze latem tego roku, przed 71. urodzinami wokalisty, które przypadają na 5 września. Drugi z samolotów, boeing 737-800 otrzyma malowanie z portretem frontmana Queen pod koniec roku. 

Freddie Mercury jest piątym Brytyjczykiem uhonorowanym w ten sposób przez przewoźnika niskokosztowego. Linie Norwegian zdecydowały się na przedstawienie osób z Wielkiej Brytanii, by zaznaczyć silną obecność w tym kraju - obecnie przewoźnik przewozi 5 mln pasażerów na ponad 50 trasach z Wielkiej Brytanii rocznie.

Norwegian honoruje wybitne postacie życia publicznego poprzez umieszczanie ich portretów na ogonach swoich samolotów od początku swego istnienia. Osoby, które stają się tail fin hero reprezentują “ducha Norwegian” poprzez usuwanie barier, przeciwstawianie się zastanym normom i inspirowanie innych osób.

Freddie Mercury, który urodził się w 1964 r. stał się znanym na całym świecie wokalistą i autorem tekstów zespołu rockowego Queen. Piosenkarz kierował się swoimi słowami: "Nie będę gwiazdą. Będę legendą". Freddie Mercury swoim życiem i muzyką inspirującą pokolenia fanów na świecie doskonale wpisuje się w wartości reprezentowane przez tail fin hero - wyjaśnia przewoźnik.

- Podczas gdy Norwegian kontynuuje szybki rozwój w Wielkiej Brytanii, nasza inicjatywa ‘tail fin hero’ daje nam szansę oddania hołdu niektórym największym Brytyjczykom wszech czasów. Freddie Mercury inspirował pokolenia fanów muzyki na świecie i jest dla nas olbrzymim zaszczytem uwiecznić tego jednego z największych wokalistów wszech czasów na naszych samolotach - powiedział Thomas Ramdahl, dyrektor komunikacji Norwegian.


fot. Norwegiangość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie