Freddie Mercury ozdobi samoloty Norwegiana

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
04 lipca 2017 12:30
2 komentarze
Wizerunek słynnego wokalisty rockowego, lidera grupy Queen, Freddiego Mercury'ego, pojawi się na ogonach samolotów linii Norwegian. Podobizna artysty ozdobi ogony boeinga 787 oraz boeinga 737-800.
Reklama

Pierwszy z samolotów z portretem Freddie Mercurego na ogonie wzbije się w powietrze jeszcze latem tego roku, przed 71. urodzinami wokalisty, które przypadają na 5 września. Drugi z samolotów, boeing 737-800 otrzyma malowanie z portretem frontmana Queen pod koniec roku.

Freddie Mercury jest piątym Brytyjczykiem uhonorowanym w ten sposób przez przewoźnika niskokosztowego. Linie Norwegian zdecydowały się na przedstawienie osób z Wielkiej Brytanii, by zaznaczyć silną obecność w tym kraju - obecnie przewoźnik przewozi 5 mln pasażerów na ponad 50 trasach z Wielkiej Brytanii rocznie.

Norwegian honoruje wybitne postacie życia publicznego poprzez umieszczanie ich portretów na ogonach swoich samolotów od początku swego istnienia. Osoby, które stają się tail fin hero reprezentują “ducha Norwegian” poprzez usuwanie barier, przeciwstawianie się zastanym normom i inspirowanie innych osób.

Freddie Mercury, który urodził się w 1964 r. stał się znanym na całym świecie wokalistą i autorem tekstów zespołu rockowego Queen. Piosenkarz kierował się swoimi słowami: "Nie będę gwiazdą. Będę legendą". Freddie Mercury swoim życiem i muzyką inspirującą pokolenia fanów na świecie doskonale wpisuje się w wartości reprezentowane przez tail fin hero - wyjaśnia przewoźnik.

- Podczas gdy Norwegian kontynuuje szybki rozwój w Wielkiej Brytanii, nasza inicjatywa ‘tail fin hero’ daje nam szansę oddania hołdu niektórym największym Brytyjczykom wszech czasów. Freddie Mercury inspirował pokolenia fanów muzyki na świecie i jest dla nas olbrzymim zaszczytem uwiecznić tego jednego z największych wokalistów wszech czasów na naszych samolotach - powiedział Thomas Ramdahl, dyrektor komunikacji Norwegian.


fot. Norwegian
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_1afee 2017-07-04 14:42   
gość_1afee - Profil gość_1afee
Jeśli będzie Brytyjczykiem to tak...
gość_d2883 2017-07-04 13:43   
gość_d2883 - Profil gość_d2883
Ciekawe czy jakiś Polak/Polka mają szanse znaleźć się na ogonie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama