×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Krakowski plan generalny w drugiej połowie roku


W drugiej połowie tego roku władze krakowskiego lotniska powinny zakończyć prace nad przygotowaniem planu generalnego dla lotniska i przedstawić go do zatwierdzenia radzie nadzorczej. Dokument określi m.in. strategię inwestycyjną.O planowanym zakończeniu prac nad planem generalnym dla całej grupy Kraków Airport powiedział w rozmowie z reporterem Pasazer.com Radosław Włoszek, prezes spółki. Równolegle trwają prace nad strategią dla całej grupy kapitałowej Kraków Airport.

Plan generalny ma określić m.in. strategię inwestycyjną dla lotniska, natomiast strategia dalsze plany związane z rozwojem całej grupy Kraków Airport, w skład której wchodzi także m.in. zarządca hotelu przylotniskowego. O tym, że lotnisko chce przygotować taki plan generalny, Włoszek mówił już niemal rok temu w wywiadzie dla Pasazer.com

Włoszek dodał też, że nadal trwa proces uzyskiwania decyzji środowiskowej dotyczącej budowy nowej drogi startowej. Pierwsze samoloty mają z niej skorzystać w 2021 r. Władze lotniska prowadzą inwentaryzację środowiskową w dwóch wariantach przebiegu nowej drogi - północnym i centralnym. Pierwszy z nich, zakładający przebieg drogi pod kątem 4 stopni do obecnej i budowę jej w północnej części lotniska, jest zdecydowanie preferowany przez władze spółki. 

RDOŚ może zmienić plan i wybrać drugi wariant budowy pasa (zakładający przebieg w większym odchyleniu i przez centralną część lotniska), np. w wyniku planowanych na jesień konsultacji społecznych. Zwykle jednak urzędnicy przychylają się do wariantu wybranego przez inwestora, o ile nie jest on sprzeczny z uwarunkowania środowiskowymi. 

#AKTUALIZACJA: przedstawiciele spółki doprecyzowali, że plan generalny ma być gotowy w drugiej połowie roku, a nie konkretnie w III kwartale#gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie