×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Rekordowy czerwiec


Czerwiec 2017 r. był najlepszym miesiącem w historii Katowice Airport we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego tj. całkowity, regularnym i czarterowym. Wcześniejszy rekordowy wynik, który również dotyczył wszystkich segmentów ruchu, został ustanowiony w sierpniu 2016 r.Liczba pasażerów według miesięcy
W ruchu całkowitym obsłużonych zostało 449,3 tys. osób, czyli o 24 proc. więcej w porównaniu z czerwcem 2016 roku. Z siatki połączeń regularnych skorzystało 218,2 tys. podróżnych czyli o ponad 14 proc. więcej niż w szóstym miesiącu zeszłego roku. 

W ruchu czarterowym odprawiono 230,5 tys. pasażerów, czyli o 35 proc. więcej niż w czerwcu zeszłego roku. Ponadto 29 czerwca br. został ustanowiony nowy, dobowy rekord liczby obsłużonych pasażerów, których tego dnia było 19,2 tys. 

Również pierwsze półrocze 2017 roku było rekordowe we wszystkich segmentach przewozów pasażerskich. W ruchu całkowitym zostało obsłużonych 1 565 tys. pasażerów, czyli o 17 proc. więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2016 r. 

W ruchu regularnym, za pierwsze półrocze br. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego odprawiono o 11,3 proc. więcej pasażerów - w sumie 1 112 tys. Dynamiczny wzrost zanotowany został także w ruchu czarterowym. 

W pierwszym półroczu z bogatej oferty czarterowej skorzystało 447,2 tys. osób o 36 proc. więcej niż w okresie od początku stycznia do końca czerwca 2016 r.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie