×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Abu Zabi i Etihad już nie są objęte zakazem elektroniki


Port lotniczy w Abu Zabi został zdjęty z listy lotnisk objętych zakazem wnoszenia dużej elektroniki na pokład przez pasażerów lecących do Stanów Zjednoczonych. Tym samym laptopy mogą mieć z sobą wszyscy lecący liniami Etihad Airways.Lotnisko zostało zdjęte z listy po tym, jak wprowadziło niesprecyzowane publicznie zmiany w procedurach dotyczących bezpieczeństwa. Według rzecznika Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych zmiany wprowadzone przez lotnisko w Abu Zabi oraz linię Etihad Airways, jedyną obsługującą rejsy ze stolicy ZEA do Stanów, są modelowe i inne porty lotnicze powinny je naśladować.

Tym samym linia Etihad Airways zyskała wyraźną przewagę konkurencyjną nad spółkami takimi jak Emirates, Qatar Airways czy Saudia - pasażerowie tych linii lecący z ich głównych baz do Stanów (także ci, którzy tylko przesiadają się na lotniskach arabskich) nadal nie mogą wnosić na pokład urządzeń większych od smartfona. 

Decyzja o zdjęciu Abu Zabi z listy została podjęta kilka dni po tym, jak Stany ogłosiły nowe, zaostrzone, choć nieujawnione zasady kontroli pasażerów udających się drogą lotniczą do USA. gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie