Abu Zabi i Etihad już nie są objęte zakazem elektroniki

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 lipca 2017 13:00
Port lotniczy w Abu Zabi został zdjęty z listy lotnisk objętych zakazem wnoszenia dużej elektroniki na pokład przez pasażerów lecących do Stanów Zjednoczonych. Tym samym laptopy mogą mieć z sobą wszyscy lecący liniami Etihad Airways.
Reklama

Lotnisko zostało zdjęte z listy po tym, jak wprowadziło niesprecyzowane publicznie zmiany w procedurach dotyczących bezpieczeństwa. Według rzecznika Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych zmiany wprowadzone przez lotnisko w Abu Zabi oraz linię Etihad Airways, jedyną obsługującą rejsy ze stolicy ZEA do Stanów, są modelowe i inne porty lotnicze powinny je naśladować.

Tym samym linia Etihad Airways zyskała wyraźną przewagę konkurencyjną nad spółkami takimi jak Emirates, Qatar Airways czy Saudia - pasażerowie tych linii lecący z ich głównych baz do Stanów (także ci, którzy tylko przesiadają się na lotniskach arabskich) nadal nie mogą wnosić na pokład urządzeń większych od smartfona.

Decyzja o zdjęciu Abu Zabi z listy została podjęta kilka dni po tym, jak Stany ogłosiły nowe, zaostrzone, choć nieujawnione zasady kontroli pasażerów udających się drogą lotniczą do USA.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama