×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolumbijski Ryanair też chce miejsc stojących


Linia VivaColombia, należąca do rodziny założycieli Ryanaira, chce montować w samolotach miejsca stojące. Lokalne władze lotnicze z góry mówią, że nie ma na to szans.Kolumbijska linia VivaColombia została założona przez firmę Irelandia Aviation, należącą do rodziny Ryanów - założycieli irlandzkiego Ryanaira. Współpracują z nią lokalne i meksykańskie podmioty. Od początku VivaColombia miała kopiować model biznesowy Ryanaira - teraz kopiuje też ekstrawaganckie i zupełnie nierealistyczne pomysły Michaela O'Leary'ego.

William Shaw, prezes VivaColombia, zapowiedział bowiem w rozmowie z "Miami Herald", że przewoźnik analizuje możliwość wprowadzenia miejsc stojących. Kilka lat temu taki sam pomysł rzucił O'Leary.

Dzięki temu na pokład miałoby wejść więcej osób, a bilety byłyby jeszcze tańsze. 

Pomysł nie ma najmniejszych szans na realizację. Na stojące miejsca nie zgodzi się żaden nadzór lotniczy ze względów bezpieczeństwa. Zwiększenie liczby pasażerów nie jest też możliwe z uwagi na limity dotyczące czasu ewakuacji całego pokładu. Potwierdził to już prezes kolumbijskiego nadzoru lotniczego.

Mimo to VivaColombia osiągnęła swój cel - o niewielkim, działającym od pięciu lat przewoźniku z Kolumbii mówi teraz cały świat. 

Irelandia Aviation jest także inwestorem w meksykańskich liniach VivaAerobus, które wkrótce opiszemy w cyklu "Oblatywacz", a także w Allegiant Air w Stanach i Tigerair w Singapurze. gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie