Kolumbijski Ryanair też chce miejsc stojących

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 lipca 2017 17:20
1 komentarz
Linia VivaColombia, należąca do rodziny założycieli Ryanaira, chce montować w samolotach miejsca stojące. Lokalne władze lotnicze z góry mówią, że nie ma na to szans.
Reklama

Kolumbijska linia VivaColombia została założona przez firmę Irelandia Aviation, należącą do rodziny Ryanów - założycieli irlandzkiego Ryanaira. Współpracują z nią lokalne i meksykańskie podmioty. Od początku VivaColombia miała kopiować model biznesowy Ryanaira - teraz kopiuje też ekstrawaganckie i zupełnie nierealistyczne pomysły Michaela O'Leary'ego.

William Shaw, prezes VivaColombia, zapowiedział bowiem w rozmowie z "Miami Herald", że przewoźnik analizuje możliwość wprowadzenia miejsc stojących. Kilka lat temu taki sam pomysł rzucił O'Leary.

Dzięki temu na pokład miałoby wejść więcej osób, a bilety byłyby jeszcze tańsze.

Pomysł nie ma najmniejszych szans na realizację. Na stojące miejsca nie zgodzi się żaden nadzór lotniczy ze względów bezpieczeństwa. Zwiększenie liczby pasażerów nie jest też możliwe z uwagi na limity dotyczące czasu ewakuacji całego pokładu. Potwierdził to już prezes kolumbijskiego nadzoru lotniczego.

Mimo to VivaColombia osiągnęła swój cel - o niewielkim, działającym od pięciu lat przewoźniku z Kolumbii mówi teraz cały świat.

Irelandia Aviation jest także inwestorem w meksykańskich liniach VivaAerobus, które wkrótce opiszemy w cyklu "Oblatywacz", a także w Allegiant Air w Stanach i Tigerair w Singapurze.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_46c58 2017-07-01 23:48   
gość_46c58 - Profil gość_46c58
Nie ważne jak mówią! Ważne by mówili.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama