×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dokładniejsze kontrole do USA zamiast zakazu elektroniki na pokładzie


Administracja amerykańska celem zwiększenia bezpieczeństwa na lotniskach podjęła decyzję o wzmocnieniu środków ochrony wszystkich rejsów do USA, w tym również z Polski. Ich wdrożenie jest warunkiem niewprowadzania zakazu przewozu laptopów i większych urządzeń elektronicznych w bagażu kabinowym.

Środki ochrony dotyczyć będą m.in.: 
  • wzmożenia kontroli bezpieczeństwa pasażerów, 
  • zwiększenia częstotliwości kontroli bezpieczeństwa urządzeń elektronicznych.
Wzmocnienie środków ochrony ma na celu podniesienie poziomu ochrony lotnictwa w sposób jak najmniej uciążliwy dla pasażerów. Należy się jednak liczyć z tym, że służby ochrony na lotnisku mogą wykonywać więcej czynności kontrolnych, niż dotychczas. Dlatego przed lotem do USA warto przybyć na lotnisko wcześniej, aby uniknąć możliwych niedogodności związanych z wydłużeniem czasu odprawy. Każdy pasażer musi się również liczyć z koniecznością przedstawienia do kontroli przewożonych urządzeń elektronicznych. Ich wcześniejsze zgłoszenie oraz przygotowanie do kontroli z pewnością usprawni i skróci jej przebieg.

- Bezpieczeństwo pasażerów podróżujących drogą powietrzną jest dla nas priorytetem. Dlatego będziemy kontynuować praktykę dostosowywania środków ochrony do aktualnego poziomu zagrożenia – powiedział Piotr Samson Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego na bieżąco współpracuje z PLL LOT, oferującymi połączenia bezpośrednie do USA, z polskimi portami lotniczymi, Strażą Graniczną oraz z Komisją Europejską w celu wdrożenia środków zgodnie z wytycznymi administracji USA.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie