Dokładniejsze kontrole do USA zamiast zakazu elektroniki na pokładzie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 czerwca 2017 20:07
Administracja amerykańska celem zwiększenia bezpieczeństwa na lotniskach podjęła decyzję o wzmocnieniu środków ochrony wszystkich rejsów do USA, w tym również z Polski. Ich wdrożenie jest warunkiem niewprowadzania zakazu przewozu laptopów i większych urządzeń elektronicznych w bagażu kabinowym.
Reklama

Środki ochrony dotyczyć będą m.in.:
  • wzmożenia kontroli bezpieczeństwa pasażerów,
  • zwiększenia częstotliwości kontroli bezpieczeństwa urządzeń elektronicznych.
Wzmocnienie środków ochrony ma na celu podniesienie poziomu ochrony lotnictwa w sposób jak najmniej uciążliwy dla pasażerów. Należy się jednak liczyć z tym, że służby ochrony na lotnisku mogą wykonywać więcej czynności kontrolnych, niż dotychczas. Dlatego przed lotem do USA warto przybyć na lotnisko wcześniej, aby uniknąć możliwych niedogodności związanych z wydłużeniem czasu odprawy. Każdy pasażer musi się również liczyć z koniecznością przedstawienia do kontroli przewożonych urządzeń elektronicznych. Ich wcześniejsze zgłoszenie oraz przygotowanie do kontroli z pewnością usprawni i skróci jej przebieg.

- Bezpieczeństwo pasażerów podróżujących drogą powietrzną jest dla nas priorytetem. Dlatego będziemy kontynuować praktykę dostosowywania środków ochrony do aktualnego poziomu zagrożenia – powiedział Piotr Samson Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego na bieżąco współpracuje z PLL LOT, oferującymi połączenia bezpośrednie do USA, z polskimi portami lotniczymi, Strażą Graniczną oraz z Komisją Europejską w celu wdrożenia środków zgodnie z wytycznymi administracji USA.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama