×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair lądował w Gdańsku, bo Szymany były nieczynne


Lecący z Londynu-Stansted na lotnisko Olsztyn-Mazury w Szymanach, opóźniony boeing 737-800 należący do Ryanaira został przekierowany w ostatni wtorek do Gdańska. Port docelowy po godz. 22 jest bowiem zamknięty.


Powodem przekierowania było opóźnienie wynikające z winy przewoźnika. Rozkładowo rejs miał lądować w Szymanach o 20:20, ale piloci obawiali się, że nie zdążą przed 22. Start z Londynu-Stansted odbył się bowiem z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. W rezultacie na wysokości Ostródy załoga podjęła decyzję o zmianie kierunku lotu i skierowała maszynę na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Jak tłumaczył rzecznik lotniska, Szymany nie były w stanie obsłużyć samolotu ponieważ służba kontroli ruchu lotniczego, prowadzona przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, jest świadczona tylko do godziny 22. Zgodnie z restrykcjami dotyczącymi czasu pracy, dyżur kontrolera nie mógł zostać przedłużony.

Lot FR228 wylądował w Gdańsku o godzinie 23 i około 1:00 był gotowy na rejs powrotny do Londynu.gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie