×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbusy A320neo trafią do Iberii


Międzynarodowy holding IAG, w skład którego wchodzą m.in. British Airways i Iberia, ogłosiła, że 20 zamówionych przez nią airbusów A320neo trafi właśnie do Iberii.
Samoloty są częścią większego zamówienia, jakie grupa IAG złożyła w sierpniu 2013 r. W sierpniu 2015 r. brytyjsko-hiszpański holding zamienił 20 opcji na potwierdzone zamówienie, jednocześnie zaznaczając, iż samoloty te mogą trafić do jednego wybranego przewoźnika.

Podczas obchodów 90. rocznicy założenia linii lotniczej Iberia prezes Luis Gallego stwierdził, że najnowsze modele A320neo posłużą do modernizacji floty przewoźnika wykorzystywanej do krótko i średnio dystansowych połączeń. Pierwsze egzemplarze wejdą do służby w pierwszej połowie 2018 r., a kolejne  będą sukcesywnie dodawane aż do 2021 r.

Katalogowa wartość  zamówienia szacowana jest na 1,84 mld dolarów amerykańskich, jednak spekuluje się, że grupa IAG wynegocjowała znaczną zniżkę.

Obecnie przewoźnik dysponuje 14 airbusami A320, 16 A319 i 12 sztukami A321.

Nowe samoloty wąskokadłubowe są kolejnym krokiem w stronę unowocześnienia floty Iberii, po tym, jak w 2013 r. hiszpańska linia lotnicza zamówiła 16 airbusów A350-900. To jednak nie koniec nowości. Jeszcze tego lata linia lotnicza zaprezentuje swoja klasę ekonomiczną premium, która będzie dostępna na lotach długodystansowych.

Prezes IAG zapowiedział także, że 19 lipca wejdą w życie nowe zasady rezerwacji na trasie Madryt-Barcelona. Pasażerowi będą mogli teraz m.in. dokonać zmian lub anulować rezerwację bez dodatkowych opłat. Ta hiszpańska trasa nazywana jest podniebnym mostem, gdyż pasażerowie korzystając z szeregu udogodnień mogę odprawić się na lotnisku do 15 min przed planowanym odlotem. Od drugiej połowy lipca częstotliwość lotów na opisywanej trasie wzrośnie do 26 lotów dziennie w każdą ze stron dzięki wykorzystaniu rejsów niskokosztowej, również należącej do IAG linii Vueling. W ten sposób linia chce konkurować z szybkimi pociągami na tej trasie. Podobny most powietrzny między Porto a Lizboną uruchomiony przez linię TAP okazał się dużym sukcesem.
gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie