Otyły pasażer czuje się poniżony przez Spirit Airlines

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 czerwca 2017 12:00
3 komentarze
Otyły pasażer zarzuca niskokosztowym liniom lotniczym Spirit Airlines, że te poniżyły go, przydzielając jedno z dwóch wykupionych przez niego miejsc innej osobie z powodu overbookingu.
Reklama

Jose Cordova z Westminister w amerykańskim stanie Kolorado planował wspólny wyjazd w dwójką swoich przyjaciół do Las Vegas na pokładzie samolotów ultaniskokosztowego przwoźnika Spirit Airlines. Ponieważ Cordova zmaga się z otyłością, zdecydował się że wykupi dwa sąsiadujące ze sobą miejsca.

- Jestem duży i wiedziałem że nie zmieszczę się w jednym miejscu, dlatego, by czuć się komfortowo, chciałem mieć dla siebie dwa miejsca - tłumaczył Cordova w rozmowie ze stacją Denver 7.

Podróżujący razem przyjaciel Cordovy, Scott Tenorio, przed lotem zadzwonił do przewoźnika, by poprosić o przedłużacz pasów bezpieczeństwa dla Cordovy.

Podczas lotu do Las Vegas trójka przyjaciół bez przeszkód podróżowała na czterech miejscach. Problem pojawił się podczas lotu powrotnego, kiedy okazało się, że Spirit Airlines bez pytania oddał jedno z miejsc Cordovy innemu pasażerowi, tłumacząc to overbookingiem. Linia lotnicza zaoferowała Cordovie voucher i możliwość zmiany rezerwacji na kolejny lot, jednak pasażer odmówił skorzystania w tej oferty. W tej sytuacji, jak argumentuje Cordova, pracownicy Spirit Airlines zmusili go do podróży na jednym fotelu.

- Mówiłem im, że kupiłem dwa miejsca. Na to odpowiedzieli: "W takim razie porozmawiaj z nimi gdy wysiądziesz z samolotu’'- relacjonuje zdarzenie Cordova.

- Ludzie obserwowali go i prawie że patrzyli na niego z wyrazem twarzy "O Boże, muszę koło tego siedzieć" - tłumaczy Tenorio i dodaje, że po locie Corvoda pocił się i był głęboko zażenowany nieprzyjemnym doświadczeniem.

Linie Spirit Airlines napisały w oświadczeniu, że przyglądają się okolicznościom zdarzenia i że zwróciły Cordovie pieniądze za loty. Przewoźnik zadeklarował, że będzie rozmawiał z Cordovą o zadośćuczynieniu.

Sytuacja, która przytrafiła się pasażerowi Spirit Airlines jest już kolejnym zdarzeniem w tym roku, które dotyczy procedur zastosowanych przez pracowników amerykańskich linii lotniczych w sytuacji overbookingu. Najgłośniejszym echem odbiła się kwietniowa historia lekarza, który odmówił opuszczenia pokładu rejsu United, w następstwie czego został brutalnie wyciągnięty siłą z fotela i pokładu samolotu, w wyniku czego poniósł obrażenia.


Ultraniskokosztowe linie Spirit Airlines mają w Stanach fatalną reputację. Liczba składanych na nie skarg dotyczących poziomu obsługi klientów jest najwyższa spośród wszystkich przewoźników w tym kraju.

fot. Airbus
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pawwoj 2017-06-29 16:52   
pawwoj - Profil pawwoj
Mnie podczas lotu BOG-FLL-LGA (opóznienie BOG) powiedzieli że moge spać w terminalu jak nie chcę sam płacić za hotel bo polecę następnego dnia :) europejskie standardy niestety w stanach nie są prawnym obowiązkiem...

Co do sytuacji to z jednej strony można powiedzieć, że w przypadku overbookingu jest to logiczne że najpierw "zabierają" dodatkowe miejsce. Jednak skoro pasażer za to zapłacił i jest przynajmniej na tyle "szelf-conscious" ,że dla swojego i innych komfortu ZAPŁACIŁ za dwa miejsca to wara im od tego fotela!
gość_18306 2017-06-29 16:48   
gość_18306 - Profil gość_18306
Ale i tak prawnicy tego gościa zdejmą im spodnie przez głowę. Taka jest Ameryka w odróżnieniu od Europy
Szymon3066 2017-06-29 15:24   
Szymon3066 - Profil Szymon3066
Leciałem tym wynalazkiem... jakoś mnie to nie dziwi że tak obsługa tych linii coś takiego wymyśliła...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama