×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Otyły pasażer czuje się poniżony przez Spirit Airlines


Otyły pasażer zarzuca niskokosztowym liniom lotniczym Spirit Airlines, że te poniżyły go, przydzielając jedno z dwóch wykupionych przez niego miejsc innej osobie z powodu overbookingu.


Jose Cordova z Westminister w amerykańskim stanie Kolorado planował wspólny wyjazd w dwójką swoich przyjaciół do Las Vegas na pokładzie samolotów ultaniskokosztowego przwoźnika Spirit Airlines. Ponieważ Cordova zmaga się z otyłością, zdecydował się że wykupi dwa sąsiadujące ze sobą miejsca.

- Jestem duży i wiedziałem że nie zmieszczę się w jednym miejscu, dlatego, by czuć się komfortowo, chciałem mieć dla siebie dwa miejsca - tłumaczył Cordova w rozmowie ze stacją Denver 7.

Podróżujący razem przyjaciel Cordovy, Scott Tenorio, przed lotem zadzwonił do przewoźnika, by poprosić o przedłużacz pasów bezpieczeństwa dla Cordovy. 

Podczas lotu do Las Vegas trójka przyjaciół bez przeszkód podróżowała na czterech miejscach. Problem pojawił się podczas lotu powrotnego, kiedy okazało się, że Spirit Airlines bez pytania oddał jedno z miejsc Cordovy innemu pasażerowi, tłumacząc to overbookingiem. Linia lotnicza zaoferowała Cordovie voucher i możliwość zmiany rezerwacji na kolejny lot, jednak pasażer odmówił skorzystania w tej oferty. W tej sytuacji, jak argumentuje Cordova, pracownicy Spirit Airlines zmusili go do podróży na jednym fotelu. 

- Mówiłem im, że kupiłem dwa miejsca. Na to odpowiedzieli: "W takim razie porozmawiaj z nimi gdy wysiądziesz z samolotu’'- relacjonuje zdarzenie Cordova.

- Ludzie obserwowali go i prawie że patrzyli na niego z wyrazem twarzy "O Boże, muszę koło tego siedzieć" - tłumaczy Tenorio i dodaje, że po locie Corvoda pocił się i był głęboko zażenowany nieprzyjemnym doświadczeniem.

Linie Spirit Airlines napisały w oświadczeniu, że przyglądają się okolicznościom zdarzenia i że zwróciły Cordovie pieniądze za loty. Przewoźnik zadeklarował, że będzie rozmawiał z Cordovą o zadośćuczynieniu. 

Sytuacja, która przytrafiła się pasażerowi Spirit Airlines jest już kolejnym zdarzeniem w tym roku, które dotyczy procedur zastosowanych przez pracowników amerykańskich linii lotniczych w sytuacji overbookingu. Najgłośniejszym echem odbiła się kwietniowa historia lekarza, który odmówił opuszczenia pokładu rejsu United, w następstwie czego został brutalnie wyciągnięty siłą z fotela i pokładu samolotu, w wyniku czego poniósł obrażenia.


Ultraniskokosztowe linie Spirit Airlines mają w Stanach fatalną reputację. Liczba składanych na nie skarg dotyczących poziomu obsługi klientów jest najwyższa spośród wszystkich przewoźników w tym kraju.

fot. Airbusgość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie