Finnair: Narodowe specjały na 100-lecie Finlandii

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
28 czerwca 2017 12:19
1 komentarz
W związku z nadchodzącą rocznicą stulecia niepodległości Finlandii, Finnair wprowadza trzy nowe oferty kulinarne  na pokładach samolotów. W ten sposób przewoźnik wraz z Fundacją ELO, zajmującą się propagowaniem fińskiej kuchni, promuje zdrową i pożywną kuchnię tego kraju.
Reklama

Szef autorskiego menu Finnaira, Eero Vottonen, stworzył dla klientów klasy biznes podróżujących między 4 października 2017 a 9 stycznia 2018 z Helsinek na trasach długodystansowych, wyjątkowe menu jubileuszowe, aby świętować kulinarne niuanse lokalnej kuchni. Menu oferuje takie przysmaki jak śledź bałtycki, gulasz Karelski i zupa z borowików z kawałkami wędzonego łosia. Vottonen zajął szóste miejsce wśród dwudziestu czterech uczestników prestiżowego konkursu Bocuse d'Or, który odbył się w styczniu w Lyonie, we Francji.

- Podczas tworzenia menu jubileuszowego Finnaira, zastanawiałem się, co takiego dla mnie reprezentuje Finlandia i jej lokalna kuchnia - mówi Eero Vottonen. - Cieszę się, że mam okazję przedstawić fińskie smaki tysiącom pasażerów podróżującym z Finnairem przez ten kraj.

Finnair zaproponuje klientom klasy biznes na trasach dalekodystansowych, potrawy inspirowane specjalnym menu stworzonym na 100-lecie Finlandii przez Fundację ELO. W ofercie znajdzie się marynowany łosoś, pstrąg tęczowy i gulasz z Karelii z wołowiną i wieprzowiną. W celu uczczenia tego wydarzenia, różne wariacje menu jubileuszowego Fundacji ELO są również serwowane w ambasadach Finlandii na całym świecie.

Dla klientów klasy ekonomicznej podróżujących między 5 lipca br. a 9 stycznia 2018 r. na długich dystansach, Finnair wraz z Fundacją ELO i szkołą podstawową Cygnaeus w Turku przygotował posiłki promujące zdrowe i smaczne potrawy w szkołach. Dania zostały wybrane przez uczniów ze szkoły Cygnaeus podczas warsztatów w lokalach gastronomicznych Finnaira i dostosowywane do warunków samolotowych. Posiłki skomponowane są z tradycyjnych fińskich przysmaków, takich jak ziemniaki i klopsiki, a także makarony i mięsne zapiekanki.

- Głównym celem naszej współpracy z Fundacją ELO jest pomoc w promowaniu zdrowej i smacznej fińskiej kuchni wśród setek tysięcy międzynarodowych pasażerów lecących z nami w tym roku - mówi Maarit Keränen, szefowa obsługi pokładowej Finnaira. - Na przykład, zdrowe i wyważone posiłki szkolne stały się zasadniczym elementem uznanego fińskiego systemu szkolnictwa i z dumą zaznaczamy, że podajemy tak smaczne jedzenie na pokładach samolotów.

- Finlandia była pierwszym krajem na świecie, który od 1943 r. oferuje bezpłatne wyżywienie w szkołach. Stopniowo szkolne posiłki w Finlandii stały się bardziej zróżnicowane i obecnie stanowią część większej holistycznej koncepcji pedagogicznej, która wykracza daleko poza szkolny obiad - mówi Seija Kurunmäki, dyrektor wykonawczy Fundacji ELO.

Na trasach długodystansowych Finnair będzie również serwować chleb żytni i pierogi karelskie. Obie pozycje znalazły się w pierwszej trójce podczas głosowania na fińskie potrawy narodowe, w którym wzięło udział blisko 50 000 Finów, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Więcej informacji dotyczących Fundacji ELO można znając klikając tutaj.

Najlepsze na świecie szkolne jedzenie na pokładzie Finnaira
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_834e7 2017-06-29 09:55   
gość_834e7 - Profil gość_834e7
innowacyjne rozwiązania w gastronomii, to sa mobilne POSy w polaczeniu z kasa fiskalną. jest to ciekawe rozwiązanie dla gastronomii, zwlaszcza dla mikro, malych i srednich firm oferuje storyous com. polecam je ze wzgledu na mozliwosci, latwosc i przyjaznosc obslugi systemu, cenę oraz mega dobrą obslugę ze strony firmy (w tym wsparcie 24/7). Dodatkowo jest to rozwiązanie w tzw. chmurze - czyli ma sie dostep do niego z poziomiu smartfona w kazdym miejscu na swiecie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama