Przesądna staruszka unieruchomiła lot... wrzucając w silnik garść monet "na szczęście"

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
28 czerwca 2017 11:36
3 komentarze
80-letnia Chinka spowodowała pięciogodzinne opóźnienie lotu z Szanghaju do Kantonu, po tym gdy rzuciła garścią monet "na szczęście" w stronę silnika.
Reklama

Pasażerka została zatrzymana przez policję na lotnisku Pudong International Airport w Szanghaju, po tym, gdy spowodowała ewakuację prawie 150 pasażerów lecących lotem China Southern Airlines CZ380 do Kantonu na południu Chin.

Jak informują świadkowie, przed wejściem na pokład 80-letnia kobieta, która podróżowała z mężem, córką oraz zięciem, rzuciła ze schodów prowadzących do samolotu w kierunku lewego silnika garść monet. Pasażerowie, którzy byli świadkiem zdarzenia natychmiast poinformowali o tym odpowiednie władze, które zarządziły ewakuację pasażerów oraz inspekcję silnika airbusa A320. Jak się okazało, pasażerka rzuciła w kierunku silnika dziewięć monet - osiem nie trafiło do celu, jedna dostała się między łopatki wirnika.


- Starsza pasażerka wrzuciła monety do silnika samolotu i opóźniła lot. Pasażerka została zabrana przez policję. Aby upewnić się, że lot jest bezpieczny, służby techniczne China Southern przeprowadziły pełne badanie silnika - napisały linie lotnicze China Southern Airlines na Weibo, chińskim portalu społecznościowym.

- W czasie dochodzenia pasażerka o nazwisku Qiu przyznała, że wrzuciła monety, by pomodlić się ze bezpieczny lot. Jak poinformowała sąsiadka Qiu, Qiu wyznaje buddyzm. Samolot jest gotowy na przyjęcie pasażerów na pokład i start - napisały w oświadczeniu służby prasowe policji.

Incydent, który mógł mieć poważne skutki, wywołał rozbawienie setek tysięcy chińskich internautów, jak donosi Channel NewsAsia. “Babciu, to nie fontanna z żółwiami spełniająca życzenia” - napisał jeden z nich.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e68a4 2017-06-30 22:56   
gość_e68a4 - Profil gość_e68a4
I w jaki sposób linie lotnicze zabezpieczą swoich podróżnych przed kolejnymi tego typu próbami ?
malin 2017-06-29 12:49   
malin - Profil malin
O matko!!! Rozumiem, babcia, może się nie znać na technice. Ale z drugiej strony przez analogię czy jakby miała jechać furmanką to rzucałaby w paszcze konia monety?
gość_401e8 2017-06-28 20:27   
gość_401e8 - Profil gość_401e8
Dobre... :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama