×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates połączy się z Flydubai


W ciągu 18 następnych miesięcy Emirates połączy się z flyDubai - powiedział Tim Clark, prezes Emirates na prasowym briefingu podczas Paris Air Show. Clark uważa, że lepiej żeby linie działały wspólnie niż osobno.


Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Emirates Group, w której skład wchodzą obie linie, wielokrotnie podkreślał, że potrzebna jest większa synergia Emirates z flyDubai. 

Clark liczy, że po połączeniu flyDubai z Emirates grupa będzie w stanie efektywniej wykorzystać sloty, czyli zezwolenia na start i lądowanie o określonej godzinie, na głównym lotnisku w Dubaju. Dzięki temu Emirates będzie mogło opóźnić swoje przenosiny na lotnisko Dubai World Central.

flyDubai to w całości należąca do Emirates Group linia niskokosztowa obsługująca połączenia z Dubaju głównie w rejonie Bliskiego Wschodu, Afryki Wschodniej, Indii i Azji Centralnej. Korzysta z floty 53 boeingów 737-800NG.

Po połączeniu Emirates posiadałby flotę liczącą ponad 300 samolotów latających na ponad 230 trasach. Obecnie Emirates nie posiada żadnych samolotów wąskokadłubowych. 

Linię flyDubai testowaliśmy w "Oblatywaczu" Pasazer.com.

gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie