Emirates połączy się z Flydubai

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
27 czerwca 2017 07:20
W ciągu 18 następnych miesięcy Emirates połączy się z flyDubai - powiedział Tim Clark, prezes Emirates na prasowym briefingu podczas Paris Air Show. Clark uważa, że lepiej żeby linie działały wspólnie niż osobno.
Reklama

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Emirates Group, w której skład wchodzą obie linie, wielokrotnie podkreślał, że potrzebna jest większa synergia Emirates z flyDubai.

Clark liczy, że po połączeniu flyDubai z Emirates grupa będzie w stanie efektywniej wykorzystać sloty, czyli zezwolenia na start i lądowanie o określonej godzinie, na głównym lotnisku w Dubaju. Dzięki temu Emirates będzie mogło opóźnić swoje przenosiny na lotnisko Dubai World Central.

flyDubai to w całości należąca do Emirates Group linia niskokosztowa obsługująca połączenia z Dubaju głównie w rejonie Bliskiego Wschodu, Afryki Wschodniej, Indii i Azji Centralnej. Korzysta z floty 53 boeingów 737-800NG.

Po połączeniu Emirates posiadałby flotę liczącą ponad 300 samolotów latających na ponad 230 trasach. Obecnie Emirates nie posiada żadnych samolotów wąskokadłubowych.

Linię flyDubai testowaliśmy w "Oblatywaczu" Pasazer.com.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama