×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair umożliwi nadanie bagażu dzień wcześniej


Ryanair wprowadził możliwość nadania bagażu rejestrowanego na lotnisku w Dublinie wieczorem dzień przed wylotem. To korzystne dla pasażerów porannych lotów.


Zgodnie z zapowiedzią Ryanaira, bagaż rejestrowany na lotnisku w Dublinie będzie można dać dzień przed wylotem od godz. 20:00. Pasażerowie będą musieli mieć przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty podróżne, czyli kartę pokładową i dokument tożsamości. Jedna osoba będzie mogła nadać bagaż dla innych, ale jedynie pod warunkiem posiadania odpowiednich dokumentów. 

Po nadaniu bagażu pasażer będzie musiał pozostać w terminalu przez 15 minut, ponieważ w tym czasie bagaż zostanie skontrolowany. Jeśli kontrola przebiegnie bez problemów, dana osoba będzie mogła wrócić do hotelu czy mieszkania i rano przyjechać na lot.

Jak wynika z komunikatu Ryanaira, oferta nie jest ograniczona do wylotów o konkretnej godzinie (np. tylko bardzo wczesnym ranem). Mogą z niej skorzystać osoby podróżujące następnego dnia o dowolnej porze. 

Oferta jest korzystna jednak głównie dla osób podróżujących w godzinach porannych. Aby nadać bagaż rejestrowany, należy być na lotnisku co najmniej 40 minut przed wylotem, ale w godzinach szczytu od rana warto mieć więcej zapasu z uwagi na kolejki - nawet ponad godzinę. Tymczasem podróżując jedynie z bagażem podręcznym, wystarczy stawić się do kontroli bezpieczeństwa na 30 minut przed wylotem. Dzięki nadaniu bagażu wieczorem pasażerowie oszczędzą zatem co najmniej pół godziny od rana. 

Ryanair przypomina, że po nadaniu bagażu nie będzie możliwości odebrania go przed przylotem na lotnisko docelowe. gość_30318 - Profil
gość_30318
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie