Ryanair umożliwi nadanie bagażu dzień wcześniej

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 czerwca 2017 10:20
1 komentarz
Ryanair wprowadził możliwość nadania bagażu rejestrowanego na lotnisku w Dublinie wieczorem dzień przed wylotem. To korzystne dla pasażerów porannych lotów.
Reklama

Zgodnie z zapowiedzią Ryanaira, bagaż rejestrowany na lotnisku w Dublinie będzie można dać dzień przed wylotem od godz. 20:00. Pasażerowie będą musieli mieć przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty podróżne, czyli kartę pokładową i dokument tożsamości. Jedna osoba będzie mogła nadać bagaż dla innych, ale jedynie pod warunkiem posiadania odpowiednich dokumentów.

Po nadaniu bagażu pasażer będzie musiał pozostać w terminalu przez 15 minut, ponieważ w tym czasie bagaż zostanie skontrolowany. Jeśli kontrola przebiegnie bez problemów, dana osoba będzie mogła wrócić do hotelu czy mieszkania i rano przyjechać na lot.

Jak wynika z komunikatu Ryanaira, oferta nie jest ograniczona do wylotów o konkretnej godzinie (np. tylko bardzo wczesnym ranem). Mogą z niej skorzystać osoby podróżujące następnego dnia o dowolnej porze.

Oferta jest korzystna jednak głównie dla osób podróżujących w godzinach porannych. Aby nadać bagaż rejestrowany, należy być na lotnisku co najmniej 40 minut przed wylotem, ale w godzinach szczytu od rana warto mieć więcej zapasu z uwagi na kolejki - nawet ponad godzinę. Tymczasem podróżując jedynie z bagażem podręcznym, wystarczy stawić się do kontroli bezpieczeństwa na 30 minut przed wylotem. Dzięki nadaniu bagażu wieczorem pasażerowie oszczędzą zatem co najmniej pół godziny od rana.

Ryanair przypomina, że po nadaniu bagażu nie będzie możliwości odebrania go przed przylotem na lotnisko docelowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_cc64d 2017-06-26 13:28   
gość_cc64d - Profil gość_cc64d
Informacja z artykułu o 40 i 30 minutach to kompletna bzdura!! 40 minut przed odlotem następuje koniec przyjmowania bagażu na lot, a 30 minut przed należy być W GATE. Jak ktoś stawi się 30 minut przed odlotem do kontroli bezpieczeństwa, tak jak napisano w artykule, to nawet przy braku kolejki może nie zdążyć dojść do gate...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama