Finnair: Trzykrotny wzrost sprzedaży pokładowej dzięki Alipay

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 czerwca 2017 11:20
Wprowadzenie systemu płatności Alipay napędza sprzedaż na pokładach samolotów Finnair. Od momentu wdrożenia tego systemu, sprzedaż pokładowa wzrosła o 200 proc.
Reklama

Fiński przewoźnik wprowadził możliwość płacenia poprzez Alipay 27 stycznia tego roku. Przez pierwszy miesiąc możliwość dokonywania tych płatności ograniczona była do połączenia pomiędzy Helsinkami oraz Szanghajem. Po miesiącu prób Finnair rozszerzył możliwość stosowania systemu także na inne loty obsługiwane flotą szerokokadłubową. Płatności AliPay honorowane są także w saloniku Finnair Lounge w strefie non-Schengen portu lotniczego w Helsinkach.

- Mamy duży procent pasażerów z Chin na wielu naszych chińskich lotach, i ten system jest czymś, co jest dla nich bardzo znajome. Nie muszą bawić się walutami. Mamy Wi-Fi na pokładach naszych wszystkich samolotów szerokokadłubowych, a to jest coś czego potrzeba do używania Alipay. To, co zanotowaliśmy to wzrost sprzedaży pokładowej sięgający 200 proc. - mówi Pekka Vauramo, prezes Finnair, w rozmowie z magazynem Skift.

Sprzedaż na pokładach Finnair obejmuje zarówno produkty duty free, jak i napoje i posiłki.

- Duty-free albo rzeczy, które mogą kupić i skonsumować na pokładzie. Kupują napoje i przekąski. Kupują wszystko cokolwiek mamy, na przykład kosmetyki. Myślę, że istnieje olbrzymi potencjał by rozwinąć część duty-free naszej działalności. W szczególności podczas naszych lotów do Azji pasażerowie chcą kupować produkty luksusowe - wyjaśnia Vauramo.

Płatność poprzez Alipay dokonywana jest smartfonem poprzez skanowanie kodu QR kupowanego produktu, dzięki czemu użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki lub kart płatniczych.


fot. Finnair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama