Dobre wyniki lotnisk MAG

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 czerwca 2017 09:10

Port lotniczy w Manchesterze w maju zanotował 38. miesiąc wzrostu ruchu z rzędu i odprawił 2,5 mln pasażerów, a należące do Manchester Airport Group lotnisko Londyn-Stansted pobiło majowy rekord liczby podróżnych.

Reklama

Lotnisko w Manchesterze odnotowało w maju wzrost o 12 proc., a dynamikę napędzały m.in. trasy do Alicante, Hamburga, Berlina, Sztokholmu (na co duży wpływ miał odbywający się tam finał piłkarskiej Ligi Europy, w którym grała drużyna Manchester United) i Paryża. Liczba operacji lotniczych w tym porcie lotniczym wzrosła o 9 proc. do 18,9 tys., a masa odprawionych ładunków cargo zwiększyła się o 13 proc. do 10,5 tys. ton.

Port lotniczy spodziewa się dalszych wzrostów m.in. dzięki nowej trasie Oman Air do Maskatu oraz nowym połączeniom Thomas Cook Airlines i BA CityFlyer.

Londyn-Stansted odnotował natomiast wzrost o 7 proc. do 2,3 mln pasażerów, co stanowiło najlepszy majowy wynik w historii. Najwięcej pasażerów latało między tym lotniskiem a kierunkami w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Polsce, choć pod względem dynamiki w ujęciu rocznym liderami były Dania, Bułgaria i Cypr.

W Stansted odnotowano też wysoki, 11-proc. wzrost masy odprawionych ładunków cargo, których było 23 tys. ton.

Wzrost odpowiednio o 3,9 i 4,7 proc. odnotowały również należące do MAG lotniska w East Midlands i Bournemouth.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama